Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED LG 29WP500-B.AEU
Monitorul LED IPS LG 29WP500-B.AEU de 29 inch este un model ultrawide Full HD cu rată de refresh de 75Hz și timp de răspuns de 5ms. Este apreciat pentru formatul ultrawide, calitatea imaginii și suportul HDR10. Utilizatorii menționează că este ideal pentru productivitate și gaming, cu aplicația de split screen foarte utilă. Totuși, unii utilizatori au raportat un zgomot înalt deranjant la pornire și faptul că nu poate înlocui complet două monitoare separate.
Utilizatorii au apreciat:
- Format ultrawide foarte util pentru productivitate și gaming
- Calitate bună a imaginii cu culori vii
- Aplicație de split screen foarte utilă
- Joystick pentru configurarea meniului ușor de folosit
- HDR10 funcțional
- 75Hz suficienți pentru majoritatea utilizărilor
- Consum redus de energie
- Raport calitate-preț excelent
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Zgomot înalt deranjant la pornire
- Nu înlocuiește complet două monitoare separate
- Nu se poate regla pe verticală
- Dificil de montat webcam
- Probleme cu schimbarea automată a sursei între dispozitive
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | LG |
| Contrast tipic | 1000 : 1 |
| Luminozitate | 250 cd/m² |
| Format ecran | Ultra wide |
| Rezolutie optima | 2560 x 1080 |
| Tip rezolutie | UWHD |
| Tehnologie display | IPS |
| Diagonala | 29 inch |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 21 kWh |
| Putere consumata | 25 W |
| Porturi video | 2 x HDMI |
| Porturi audio | 1 x jack 3.5 mmm |
| Tehnologie | HDR sRGB Flicker Free Super Resolution+ AMD FreeSync Smart Energy saving |
| Functii speciale | Reader Mode Black Stabilizer Stabilizator Functia Crosshair On Screen Control Unitate dubla de comanda |
| Rata de refresh (maximala) | 75 Hz |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 5 ms |
| Aspect imagine | 21:9 |
| Montare pe perete | 100 x 100 mm |
| Culoare | Negru |
| Inaltime | 405 mm |
| Latime | 688.5 mm |
| Lungime | 223.8 mm |
| Greutate | 4.5 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Manual de utilizare 1 x HDMI 1 x Monitor |
Prețul pe eMAG »