Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED MSI OptixMAG301CR2
Monitorul MSI Optix MAG301CR2 30 WFHD primește recenzii mixte, cu probleme de stabilitate a imaginii și discrepanță la rata de reîmprospătare. Viteza de răspuns de 1ms și panoul curbat 1500R sunt apreciate, dar licăririle intermitente și rata reală de 180Hz (nu 200Hz) limitează recomandarea.
Utilizatorii au apreciat:
- Panou curbat 1500R cu imagine larg
- Viteza de răspuns de 1ms
- Rezoluție WFHD 2560x1080
- AMD FreeSync Premium pentru gaming
- Raport calitate-preț acceptabil
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Licărire intermitentă a ecranului
- Rata de reîmprospătare reală de 180Hz, nu 200Hz cum este publicizat
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Gama | Gaming |
| Brand | MSI |
| Contrast tipic | 3000:1 |
| Luminozitate | 300 cd/m² |
| Tip suprafata display | Anti glare |
| Format ecran | Ultra wide |
| Rezolutie optima | 2560 x 1080 |
| Tip rezolutie | WFHD |
| Tehnologie display | VA |
| Diagonala | 30 inch |
| Putere consumata | 90 W |
| Porturi video | DP 1.2 2 x HDMI 2.0 1 x USB Type C |
| Porturi audio | Iesire casti |
| Tehnologie | Freesync Mystic Light HDR Ready |
| Functii speciale | Game Mode |
| Contrast dinamic | 100000000:1 |
| Numar culori | 1.07 miliarde |
| Rata de refresh (maximala) | 200Hz |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 1 ms |
| Aspect imagine | 21:9 |
| Data ports | 2x USB 3.2 Gen1 tip A 1x USB 3.2 Gen1 tip B |
| Rotire | -30° ~ 30° |
| Inclinare | -5° ~ 20° |
| Pivotare | -90° ~ 90° |
| Culoare | Negru |
| Inaltime | 512 mm |
| Lungime | 703 mm |
| Greutate | 5.8 Kg |
| Inaltime ajustabila | 0 - 110 mm |
Vezi pe eMAG »
