Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED Philips 252B9/00
Monitorul LED IPS Philips de 25 inch oferă rezoluție WUXGA (1920x1200) și format 16:10. Conectivitatea include DisplayPort și alte porturi multiple. Vine cu toate cablurile necesare în pachet (HDMI, DP, VGA, DVI și audio). Dispune de funcții precum LowBlue Mode și Smart Contrast. Include difuzoare integrate. Calitatea imaginii este considerată foarte bună. Meniul este dificil de utilizat, iar conectarea cablurilor poate fi problematică din cauza spațiului îngust.
Utilizatorii au apreciat:
- Format 16:10 mai practic pentru lucrul cu documente
- Include toate cablurile necesare în pachet
- Funcție LowBlue Mode cu 4 trepte de reglare
- Smart Contrast pentru reglare dinamică a contrastului
- Calitate foarte bună a imaginii
- Difuzoare integrate cu sunet decent
- Suportă 75Hz deși în specificații menționează 60Hz
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Meniu dificil de utilizat
- Spațiu îngust pentru conectarea cablurilor
- Design învechit, similar cu modelele din anii 2000
- Lipsă funcție Smart Brightness pentru reglare automată a luminozității
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | Philips |
| Contrast tipic | 1000:1 |
| Tip iluminare fundal | W-LED |
| Luminozitate | 300 cd/m² |
| Tip suprafata display | Anti glare |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 1920 x 1200 |
| Tip rezolutie | WUXGA |
| Tehnologie display | LED IPS |
| Diagonala | 25 inch |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 18 kWh |
| Putere consumata | 14.7 W |
| Porturi video | 1 x VGA 1 x HDMI 1 x Display port 1 x DVI-D |
| Porturi audio | 1 x Audio out 1 x Audio in |
| Tehnologie | SmartImage SmartControl sRGB SmartErgoBase Flicker Free PowerSensor LowBlue Mode EasyRead |
| Functii speciale | Ergonomie Kensington Lock 2 x 2W Difuzoare |
| Numar culori | 16.7 Milioane |
| Contrast dinamic | 50000000:1 |
| Rata de refresh (maximala) | 60 Hz |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 5 ms |
| Aspect imagine | 16:10 |
| Standarde | CCC CE EPA EPEAT FCC RoHS SASO SEMKO TCO TUV Ergo VCCI WEEE cETLus RCM CU-EAC Energy Star 7.0 |
| Data ports | USB 3.1 x 1 USB 3.1 x 4 |
| Montare pe perete | VESA 100 x 100 mm |
| Rotire | 90° |
| Inclinare | -5° + 30° |
| Pivotare | 175° - 175° |
| Dimensiune punct | 0.279 mm |
| Culoare | Negru |
| Inaltime | 541 mm |
| Latime | 206 mm |
| Lungime | 546 mm |
| Greutate | 5.09 Kg |
| Inaltime ajustabila | 150 mm |
| Continut pachet | 1 x cablu DisplayPort 1 x Cablu HDMI 1 x Manual utilizare 1 x Cablu alimentare 1 x Cablu audio 1 x Cablu vga 1 x Monitor 1 x Cablu DVI-D |
Vezi oferta »