Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED Samsung LF24T450FQRXEN
Monitorul LED Samsung F24T450FQR de 24 inch oferă o experiență de vizualizare bună la rezoluție Full HD cu rată de refresh de 75Hz. Folosește tehnologia IPS și suportă FreeSync pentru gaming. Piciorul este robust și versatil, oferind multiple reglaje inclusiv pivot. Hub-ul USB este considerat limitat, având doar 2 porturi. Monitorul include funcții pentru protecția ochilor și are un gamut de culori larg (99% sRGB). Este recomandat pentru office, programare și vizionare de filme.
Utilizatorii au apreciat:
- Piciorul robust și versatil cu multiple reglaje și pivot
- Gamut larg de culori (99% sRGB)
- Rata de refresh de 75Hz
- Contrastul dinamic funcționează foarte bine
- Bun pentru office, programare și vizionare de filme
- Prețul excelent pentru specificațiile oferite
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Hub-ul USB are doar 2 porturi și necesită conectare prin cablu suplimentar
- Monitorul se aprinde singur când este deconectat de la laptop
- LED-ul pâlpâie când PC-ul intră în standby și nu poate fi oprit
- Modul de protecție a ochilor este slab și intunecat
- Rotirea de 90 de grade se poate face doar spre dreapta
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | Samsung |
| Contrast tipic | 1000:1 |
| Tip iluminare fundal | LED |
| Luminozitate | 250 cd/m² |
| Tip suprafata display | Anti glare |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 1920 x 1080 |
| Tip rezolutie | Full HD |
| Tehnologie display | IPS |
| Diagonala | 23.8 inch |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 15 kWh |
| Putere consumata | 21 W |
| Porturi video | 2 x HDMI 1 x DisplayPort |
| Porturi audio | 1 x Audio out |
| Tehnologie | Game Mode Flicker Free Samsung MagicBright Image Size Eco Saving Plus AMD FreeSync Off Timer Plus Eye Saver Mode |
| Functii speciale | Ergonomie Kensington Lock |
| Data ports | 2 x USB 2.0 |
| Numar culori | 16.7 milioane |
| Rata de refresh (maximala) | 75 Hz |
| Contrast dinamic | Mega |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178°/178° |
| Timp de raspuns | 5 ms |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Standarde | ENERGY STAR |
| Montare pe perete | VESA 100 x 100 mm |
| Pivotare | -45° + 45° |
| Inclinare | -3° +25° |
| Culoare | Negru |
| Inaltime | 370.9 mm |
| Latime | 224 mm |
| Lungime | 539.2 mm |
| Greutate | 4 Kg |
| Inaltime ajustabila | 130 mm |
| Continut pachet | 1 x Cablu alimentare 1 x Monitor 1 x CD cu drivere 1 x Cablu HDMI la DVI |
Vezi pe eMAG »
