Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED Viewsonic TD1655
Monitorul LED IPS Viewsonic de 16 inch este un model portabil cu rezoluție Full HD, mini HDMI și funcție touch. Funcționează bine cu Windows, dar are probleme de scalare și compatibilitate cu Mac, unde touch-ul nu funcționează fără software adițional. Orientarea portret este instabilă, iar monitorul nu este anti-glare conform descrierii. De asemenea, există o discrepanță în dimensiune, fiind de fapt 15.6 inch, nu 16 inch cum este specificat.
Utilizatorii au apreciat:
- Funcționează bine cu Windows
- Rezoluție Full HD
- Portabil
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Probleme de scalare și touch pe Mac
- Orientare portret instabilă
- Nu este anti-glare conform descrierii
- Dimensiune reală 15.6 inch, nu 16 inch
- Modelul nu apare pe site-ul producătorului
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | Viewsonic |
| Contrast tipic | 800:1 |
| Tip iluminare fundal | LED |
| Tip suprafata display | Anti glare |
| Luminozitate | 250 cd/m² |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 1920 x 1080 |
| Tip rezolutie | Full HD |
| Tehnologie display | IPS |
| Diagonala | 16 inch |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 8 kWh |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa C |
| Porturi video | USB Type-C 1 x Mini HDMI |
| Porturi audio | 1 x Audio out |
| Functii speciale | Touchscreen Portabil Difuzoare integrate 2 x 0.8W |
| Rata de refresh (maximala) | 60 Hz |
| Numar culori | 262K |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178°/178° |
| Timp de raspuns | 6.5 ms |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Standarde | BSMI CB CE RoHS WEEE ErP UkrSEPRO FCC Class B cTUVus RCM EAC ICES-003 GEMS REACH BIS CE EMC (Class A) CEC EnergyStar 8.0 MX-CoC Mexico Energy EPEAT Bronze NRCan |
| Contrast dinamic | 50000000:1 |
| Data ports | 1 x USB Type-C |
| Inclinare | 20° - 60° |
| Dimensiune punct | 0.179 mm |
| Culoare | Gri |
| Inaltime | 223 mm |
| Latime | 89 mm |
| Lungime | 355 mm |
| Greutate | 1 Kg |
| Continut pachet | Husa 1 x Monitor 1 x cablu USB-C la A 1 x Ghid de instalare rapida 1 x Cablu USB Type-C 1 x Cablu Mini HDMI - HDMI 1 x Stilou tactil |
Vezi pe eMAG »
