Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED Viewsonic VG2455
Monitorul USB Type-C ViewSonic VG2455 este un model LED IPS de 23.8" cu rezoluție Full HD, rată de refresh de 75Hz și timp de răspuns de 5ms. Dispune de difuzoare încorporate, conectivitate multiplă și funcție pivot. Utilizatorii apreciază ergonomia, conectivitatea USB-C și prețul bun. Difuzoarele sunt menționate ca fiind de calitate medie. În general, este considerat un monitor bun pentru utilizare de birou.
Utilizatorii au apreciat:
- Design ergonomic cu multiple opțiuni de reglare
- Conectivitate USB-C utilă pentru laptopuri moderne
- Calitate bună a imaginii
- Funcție pivot pentru rotire în format portret
- Preț bun pentru specificațiile oferite
- Claritate bună a imaginii
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Difuzoarele încorporate au calitate medie
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | Viewsonic |
| Contrast tipic | 1,000:1 |
| Tip iluminare fundal | LED |
| Luminozitate | 250 cd/m² |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 1920 x 1080 |
| Tip rezolutie | Full HD |
| Tehnologie display | LED IPS |
| Diagonala | 23.8 inch |
| Tip suprafata display | Anti glare |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 16 kWh |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Putere consumata | 17.8 W |
| Porturi video | 1 x VGA 1 x HDMI 1 x Display port USB Type-C |
| Porturi audio | 1 x 3.5 mm Mini-jack |
| Functii speciale | Difuzoare |
| Rata de refresh (maximala) | 75 Hz |
| Numar culori | 16M |
| Contrast dinamic | 50.000.000:1 |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 5 ms |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Data ports | USB |
| Montare pe perete | VESA 100 x 100 mm |
| Inclinare | 40º / 5º |
| Rotire | 60° |
| Pivotare | 90° - 90° |
| Culoare | Negru |
| Inaltime | 406 mm 512 mm |
| Latime | 202 mm |
| Lungime | 539 mm |
| Greutate | 9.4 Kg |
| Inaltime ajustabila | 130 mm |
| Continut pachet | Monitor cu stand |
Vezi pe eMAG »