Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED Viewsonic VP2768A
Monitorul ViewSonic VP2768A este un model IPS de 27 inch cu rezoluție QHD și rată de refresh de 75Hz. Este apreciat pentru calibrarea din fabrică, fiind potrivit pentru editare foto. Oferă o stabilitate bună pe birou și materiale de construcție de calitate decentă. Imaginea este considerată bună, cu posibilitatea de setare pentru multimedia cu negru mai accentuat și culori mai vii. Principalele critici se referă la meniul și butoanele de acces sub așteptări, designul care ar fi putut fi îmbunătățit și lipsa HDR.
Utilizatorii au apreciat:
- Vine calibrat din fabrică, ideal pentru editare foto
- Rezoluție QHD pe 27 inch oferă claritate bună
- Stabilitate bună pe birou
- Materiale de construcție de calitate decentă
- Imagine bună, cu setări pentru multimedia
- Bleeding foarte redus, nesemnificativ
- Rată de refresh de 75Hz
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Meniu și butoane de acces sub așteptări, dificil de navigat
- Lipsă HDR
- Design care ar fi putut fi îmbunătățit
- Spațiul pentru cabluri este tăios, poate deteriora cablurile textile
- Sistem dubios de blocare a ajustării pe înălțime
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | Viewsonic |
| Contrast tipic | 1000 :1 |
| Tip iluminare fundal | LED |
| Tip suprafata display | Anti glare |
| Luminozitate | 350 cd/m² |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 2560 x 1440 |
| Tip rezolutie | QHD |
| Tehnologie display | LED IPS |
| Diagonala | 27 inch |
| Putere consumata | 35 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 21 kWh |
| Porturi video | 2 x HDMI 1 x Display port 1 x mini Display port |
| Porturi audio | 1 x 3.5 mm Mini-jack |
| Data ports | USB |
| Contrast dinamic | 20.000.000:1 |
| Numar culori | 16M |
| Rata de refresh (maximala) | 75 Hz |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 5 ms |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Montare pe perete | VESA 100 x 100 mm |
| Rotire | 120° |
| Inclinare | 5° - 21° |
| Pivotare | 90° - 90° |
| Inaltime | 540.4 mm |
| Latime | 215 mm |
| Lungime | 613 mm |
| Greutate | 9.6 Kg |
| Culoare | Negru |
| Inaltime ajustabila | 130 mm |
| Continut pachet | Monitor cu stand |
Mai multe detalii »
