Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED Viewsonic XG2431
Monitorul gaming ViewSonic de 24" este un model Full HD cu 240Hz și conectivitate VGA, HDMI și DisplayPort. Este apreciat pentru performanța în jocuri, rata mare de refresh și timpul de răspuns rapid. Dispune de două porturi HDMI și boxe încorporate. Unii utilizatori au raportat probleme cu setările și cu vizibilitatea în scenarii cu nuanțe de negru.
Utilizatorii au apreciat:
- Performanță excelentă în jocuri cu 240Hz
- Timp de răspuns rapid (1ms)
- Două porturi HDMI (față de unul singur la alte monitoare similare)
- Boxe încorporate funcționale pentru utilizare ocazională
- Înălțime variabilă a standului
- Input lag mic comparativ cu alte monitoare similare
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Probleme cu nuanțele de negru care se suprapun în anumite scenarii
- Monitorul devine foarte întunecat cu toate setările la maxim
- Posibile probleme cu selectarea “view mode” în meniul monitorului
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | Viewsonic |
| Contrast tipic | 1,000 :1 |
| Luminozitate | 250 cd/m² |
| Tip suprafata display | Anti-Glare |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 1920 x 1080 |
| Tip rezolutie | Full HD |
| Tehnologie display | IPS |
| Diagonala | 24 inch |
| Putere consumata | 23 W 52 W |
| Porturi video | 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort |
| Porturi audio | 1 x Audio out |
| Functii speciale | Difuzoare 3Wx2 |
| Numar culori | 16.7 M |
| Contrast dinamic | 80 000 000 : 1 |
| Rata de refresh (maximala) | 240 Hz |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 1 ms |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Data ports | 2 x USB 1 x USB Type-B |
| Montare pe perete | VESA 100 x 100 mm |
| Inclinare | -5º / 15º |
| Culoare | Negru |
| Inaltime | 434.1 mm 520.1 mm |
| Latime | 239 mm |
| Lungime | 540 mm |
| Greutate | 6.8 Kg |
| Inaltime ajustabila | 120 mm |
| Continut pachet | Cablu alimentare Ghid de utilizare rapida 1 x Cablu USB Type A-B 1 x Cablu Display port |
Prețul pe eMAG »
