Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED ASUS MB166CR
Monitorul portabil are un display cu claritate și culori impecabile. Totuși, există probleme cu conectivitatea USB-C 3.2 cu DP, care în practică nu funcționează pe unele laptopuri Windows, necesitând un dongle adițional. Suportul de montare din plastic se rupe ușor, deci nu este recomandat folosirea altor tipuri de montare decât cel inclus. Rezoluția este considerată bună și utilizatorii sunt în general mulțumiți, oferind o notă 8 din 10.
Utilizatorii au apreciat:
- Display-ul arată impecabil cu claritate foarte bună
- Culorile arată foarte bine
- Rezoluție bună
- Considerat perfect de unii utilizatori
- Mulțumire generală (8 din 10)
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Probleme de conectivitate USB-C 3.2 cu DP pe unele laptopuri
- Necesită dongle adițional pentru funcționare
- Suportul de montare din plastic se rupe foarte ușor
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | ASUS |
| Contrast tipic | 800:1 |
| Tip iluminare fundal | LED |
| Tip suprafata display | Non Glare |
| Format ecran | Wide |
| Luminozitate | 250 cd/m² |
| Rezolutie optima | 1920 x 1080 |
| Tip rezolutie | Full HD |
| Tehnologie display | IPS |
| Diagonala | 15.6 inch |
| Putere consumata | 5.24 W |
| Porturi video | 1 x USB Type-C |
| Functii speciale | HDCP Low Blue Light SPLENDID Technology GamePlus Trace Free Technology Flicker Free |
| Rata de refresh (maximala) | 60 Hz |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 (H) / 178 (V) |
| Timp de raspuns | 5 ms |
| Aspect imagine | 16 : 9 |
| Standarde | Flicker-free Low Blue Light |
| Culoare | Negru |
| Inaltime | 225.6 mm |
| Latime | 11.8 mm |
| Lungime | 361 mm |
| Greutate | 780 g |
| Continut pachet | 1 x Cablu alimentare 1 x Manual de utilizare 1 x Monitor 1 x ZenScreen sleeve 1 x 360° kickstand |
Prețul pe eMAG »
