Monitor LED LORGAR LRG-27MP1U160-GY
Monitor Gaming MiniLED IPS Lorgar Pro 27MP1 27", 4k UHD (3840x2160), 160Hz, 1ms, AMD FreeSync, NVIDIA G-Sync Compatible, HDR 1000, Iluminare RGB, Boxe 2.1, USB Type-C, Hub USB, 2x HDMI, Display Port, Jack, Pivot, VESA, black/milky grey
3.299lei Preț actual
1.199lei Cel mai mic preț din ultimul an · 12 feb 2026
14 mai 2026 Ultima dată la vânzare
15.05.2026 Actualizat
Mai multe detalii »Disponibilitate eMAG
+ 175%
Arată grafic
15 ian
1499lei
12 feb
1199lei
23 feb
24 feb
03 mar
09 mar
06 apr
07 apr
09 apr
14 apr
11 mai
14 mai
Sunt afișate doar modificările de preț.
Mai multe detalii »
Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED LORGAR LRG-27MP1U160-GY
Monitorul Lorgar MiniLED 34" surprinde plăcut utilizatorii sceptici inițial datorită construcției calitative, picior metalic rigid și culorilor vii după ajustări. Tehnologia MiniLED oferă contrast bun și imagine impresionantă la preț accesibil. Unii îl consideră foarte bun ca alternativă la OLED fără burn-in, alții îl returnează din cauza bloomingului pronunțat.
Utilizatorii au apreciat:
  1. Construcție calitativă, picior metalic rigid
  2. Culoare placută (gri deschis cu accente mov)
  3. Contrast bun, saturație bună, fluiditate excelentă
  4. Mini-LED face diferența, arată super
  5. Blooming minim, ghosting acceptabil
  6. Alternativă bună la OLED fără burn-in
  7. Boxele se aud bine
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
  1. Blooming foarte mare și culori mediocre (la unii)
  2. Returnat după testare lângă alte modele superioare
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
Specificații
Brand LORGAR
Gama Gaming
Tip iluminare fundal Mini LED
Contrast tipic 1000 :1
Diagonala 27 inch
Tehnologie display Fast IPS
Tip rezolutie 4K
UHD
Rezolutie optima 3840 x 2160
Format ecran Wide
Luminozitate 1000 cd/m²
Porturi video 1 x DispalyPort
2 x HDMI 2.1
Porturi audio 1 x Jack
Tehnologie AMD FreeSync
G-Sync Compatible
Functii speciale Adobe RGB 99%
DCI-P3 99% Color Gamut
Certificat DisplayHDR 1000
Iluminare RGB
Suport casti
NVIDIA G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Compatible
sRGB 99%
Aspect imagine 16 : 9
Timp de raspuns 1 ms
Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala 178 / 178 grade
Rata de refresh (maximala) 160 Hz
Numar culori 1.07 Miliarde
Contrast dinamic 1000000:1
Data ports 2 x USB
1 x USB Type C
1 x USB Type B (Upstream)
Montare pe perete 100 x 100 mm VESA
Rotire Da
Inclinare +20°~-5°
Pivotare 90° - 90°
Greutate 5 Kg
6.95 Kg
Lungime 613.3 mm
Latime 77 mm
311.7 mm
Inaltime 396.5 mm
565.3 mm
Culoare Negru
Gri
Dimensiune punct 0.155 mm
Inaltime ajustabila 120 mm