Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED LORGAR LRG-27MP1U160-GY
Monitorul Lorgar MiniLED 34" surprinde plăcut utilizatorii sceptici inițial datorită construcției calitative, picior metalic rigid și culorilor vii după ajustări. Tehnologia MiniLED oferă contrast bun și imagine impresionantă la preț accesibil. Unii îl consideră foarte bun ca alternativă la OLED fără burn-in, alții îl returnează din cauza bloomingului pronunțat.
Utilizatorii au apreciat:
- Construcție calitativă, picior metalic rigid
- Culoare placută (gri deschis cu accente mov)
- Contrast bun, saturație bună, fluiditate excelentă
- Mini-LED face diferența, arată super
- Blooming minim, ghosting acceptabil
- Alternativă bună la OLED fără burn-in
- Boxele se aud bine
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Blooming foarte mare și culori mediocre (la unii)
- Returnat după testare lângă alte modele superioare
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | LORGAR |
| Gama | Gaming |
| Tip iluminare fundal | Mini LED |
| Contrast tipic | 1000 :1 |
| Diagonala | 27 inch |
| Tehnologie display | Fast IPS |
| Tip rezolutie | 4K UHD |
| Rezolutie optima | 3840 x 2160 |
| Format ecran | Wide |
| Luminozitate | 1000 cd/m² |
| Porturi video | 1 x DispalyPort 2 x HDMI 2.1 |
| Porturi audio | 1 x Jack |
| Tehnologie | AMD FreeSync G-Sync Compatible |
| Functii speciale | Adobe RGB 99% DCI-P3 99% Color Gamut Certificat DisplayHDR 1000 Iluminare RGB Suport casti NVIDIA G-SYNC Compatible AMD FreeSync Compatible sRGB 99% |
| Aspect imagine | 16 : 9 |
| Timp de raspuns | 1 ms |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Rata de refresh (maximala) | 160 Hz |
| Numar culori | 1.07 Miliarde |
| Contrast dinamic | 1000000:1 |
| Data ports | 2 x USB 1 x USB Type C 1 x USB Type B (Upstream) |
| Montare pe perete | 100 x 100 mm VESA |
| Rotire | Da |
| Inclinare | +20°~-5° |
| Pivotare | 90° - 90° |
| Greutate | 5 Kg 6.95 Kg |
| Lungime | 613.3 mm |
| Latime | 77 mm 311.7 mm |
| Inaltime | 396.5 mm 565.3 mm |
| Culoare | Negru Gri |
| Dimensiune punct | 0.155 mm |
| Inaltime ajustabila | 120 mm |
| Continut pachet | Cablu HDMI Cablu alimentare Manual de utlizare Cablu Display port Cablu USB Type-C Thread adapters (4 pcs) Laveta material textil |
Mai multe detalii »
