Părerile cumpărătorilor despre NAS Asustor AS6508T
NAS-ul Asustor LOCKERSTOR 8 bays are o singură recenzie extrem de negativă, care descrie cea mai proastă experiență cu produsul și cu suportul tehnic lent și ineficient. Utilizatorul a pierdut datele dintr-un LUN iSCSI în urma unei extinderi, iar suportul tehnic a recuperat LUN-ul după 2 luni, dar cu datele corupte (format RAW). Suportul a declarat că nu mai pot face nimic și a recomandat verificarea S.M.A.R.T. și existența unor backup-uri. A doua recenzie, scurtă, este pozitivă, spunând că se comportă excelent de 2 ani.
Utilizatorii au apreciat:
- Se comportă excelent de 2 ani (conform unei singure recenzii)
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Suport tehnic lent și ineficient
- Pierdere de date în urma unei operații de extindere LUN
- Recuperarea datelor de către suport a dus la corupție (format RAW)
- Răspuns suport: 'nu este mult ce putem face', recomandă backup
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | Asustor |
| Procesor | Intel Atom C3538 |
| Capacitate | 4 GB 8 GB |
| Capacitate maxima HDD | 144 TB |
| Alimentare | 100 - 240 V |
| Porturi | 2 x USB 3.2 Gen1 2 x 10 Gigabit Ethernet 2 x 2.5 Gigabit Ethernet |
| Retea | 10GbE 2.5GbE |
| Securitate | Firewall Alerte E-mail si SMS AES 256-Bit Encryption Conexiuni criptate: HTTPS, FTP over SSL/TLS, SSH, SFTP, Rsync over SSH |
| Management | Da |
| Numar Hard disk-uri | 8 |
| Operatii RAID | Online RAID Level Migration Single disk, JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10 |
| Aplicatii | iTunes Server Mail Server RADIUS Server UPnP Media Server VPN Server Photo Gallery Surveillance Center Download Center SoundsGood Takeasy FTP Explorer VPN Client SNMP Server Google Drive HiDrive Syslog server DropBox Antivirus (ClamAV) Virtual Box Linux Center DataSync for Microsoft OneDrive hubiC Yandex LooksGood |
| Networking protocols | CIFS / SMB, SMB 2.0 / 3.0, AFP, NFS, FTP (Unicode Supported), TFTP, WebDAV, Rsync, SSH, SFTP, iSCSI/IP-SAN, HTTP, HTTPS, Proxy, SNMP, Syslog |
| Racire | 2 x 120 mm |
| Backup solutions | FTP Backup Cloud Backup One Touch Backup Rsync (Remote Sync) Backup External Backup EZ Sync |
| Licente camere IP | Maxim 64 (4 incluse) |
| Media server support | PS3 si alte dispozitive cu Digital Media Player Majoritatea imaginilor RAW Audio(OGG, FLAC) BMP, GIF, ICO, JPG, PNG, PSD, TIF, RAW Image (3FR, ARW, CR2, CRW, DCR, DNG, ERF, KDC, MEF, MOS, MRW, NEF, NRW, ORF, PEF, RAF, RAW, RW2, SR2, X3F) |
| Dimensiuni (D x H x W) | 230 x 215.5 x 293 mm |
| Hard disk-uri incluse | 0 |
| Accesorii incluse | 1 x Cablu incarcare 2 x Cablu RJ-45 LAN Cat 5e 2 x Cablu 0GBE LAN Cat 6a 2 x Suruburi M.2 32 x Suruburi HDD 3.5" 32 x Suruburi SSD 2.5" |
Mai multe detalii »