Părerile cumpărătorilor despre Placă de Bază Gigabyte X870 A STEALTH ICE
Placa de bază Gigabyte X870 AORUS STEALTH ICE este recomandată pentru design inteligent cu routare cabluri în spate și montaj ușor, cu lacune minore în accesorii. Cablajul ascuns în spate îmbunătățește estetica și circulația aerului intern. Montaj rapid și accesibil fără dificultăți majore.
Utilizatorii au apreciat:
- Design inteligent cu cabluri routate în spate
- Montaj ușor fără dificultăți
- Performanță fără probleme raportate
- Estetica îmbunătățită prin absența cablurilor frontale
- Compatibilitate rapidă cu procesoare noi după QFLASH
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Lipsesc șuruburi de montaj în pachet
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | Gigabyte |
| CPU Socket | AM5 |
| Chipset | AMD X870 |
| Frecventa memorie (MHz) | 8200(O.C) / 8000(O.C) / 7950(O.C) / 7900(O.C) / 7800(O.C) / 7600(O.C.) / 7400(O.C.) / 7200(O.C.) / 7000(O.C.) / 6800(O.C.) / 6600(O.C.) / 6400(O.C) / 6200(O.C) / 6000(O.C) / 5800(O.C) / 5600(O.C) / 5200 / 4800 / 4400 MHz |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate maxima memorie RAM | 256 GB |
| Sloturi memorie | 4 |
| BIOS & memorie BIOS | 1 x 512 Mbit flash |
| Rata de transfer SATA | 6000 MB/s |
| Audio integrat | Realtek ALC1220 codec |
| Conectivitate | 1 x RJ-45 1 x Optical S/PDIF OUT 4 x USB 2.0/1.1 1 x HDMI 2 x Audio Jacks 2 x Antenna Ports 4 x USB 3.2 gen 1 2 x USB 3.2 Gen 2 1 x USB 3.2 Gen 2 Tip-C 2 x Thunderbolt 4 |
| Interfata Serial ATA | 2 x SATA III |
| Conector sursa (pini) | 1 x 24 pin ATX 1 x 4 pin ATX 12V 1 x 8 pin ATX 12V |
| Format | ATX |
| Procesoare suportate | Accepta procesoare desktop AMD Ryzen seria 9000/8000/7000 Socket AM5 |
| Suport Dualchannel | Da |
| Slot PCI | PCI-Express 5.0 |
| LAN integrat | Realtek 5GbE LAN chip (5 Gbps/2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps) |
| Sloturi PCI-E x16 | 2 |
| Sloturi speciale | 4 x M.2 |
| Tehnologii suportate | Q-Flash Smart Backup Q-Flash Plus GIGABYTE Control Center (GCC) Smart Fan 6 |
| Altele | 2x2 Wi-Fi 7 (802.11be) Bluetooth 5.4 |
| Dimensiuni (L x W) (cm) | 30.5 x 24.4 cm |
Mai multe detalii »