Părerile cumpărătorilor despre Placă de Bază MSI B650M GAMING PLUS WIFI
Placa de bază MSI B650M GAMING PLUS WIFI pentru socket AM5 este apreciată ca cea mai bună opțiune de buget, oferind stabilitate excelentă pentru procesoare Ryzen 9 7900 cu memorii DDR5 de înaltă viteză. Design-ul compact Micro ATX se potrivește ușor în carcase mici și cu surse modulare compacte, iar suportul Wi-Fi și Bluetooth sunt standard. Utilizatorii o recomandă fără rezerve.
Utilizatorii au apreciat:
- Stabilitate excelentă cu Ryzen 9 7900
- Suport DDR5 la viteze mari (7200MT/s)
- Design compact compatibil cu carcase mici
- Cel mai bun raport calitate-preț în categoria budget
- Conectivitate Wi-Fi și Bluetooth integrate
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | MSI |
| CPU Socket | AM5 |
| Chipset | AMD B650 |
| Frecventa memorie (MHz) | 7200+(OC)/ 7000(OC)/ 6800(OC)/ 6600(OC)/ 6400(OC)/ 6200(OC)/ 6000(OC)/ 5800(OC)/ 5600(OC)/ 5400(OC)/ 5200(OC)/ 5000(OC)/ 4800(JEDEC) |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate maxima memorie RAM | 256 GB |
| Sloturi memorie | 4 |
| Rata de transfer SATA | 6000 MB/s |
| Audio integrat | Realtek ALC897 Codec 7.1-Channel High Definition Audio |
| Conectivitate | 1 x RJ-45 1 x DisplayPort 3 x Audio Jack 1 x HDMI 4 x USB 3.2 gen 1 1 x USB 3.2 Gen 2 Tip-C 3 x USB 3.2 Gen 2 10Gbps Type-A |
| Interfata Serial ATA | 4 x SATA III |
| Conector sursa (pini) | 1 x 24 pin ATX 2 x 8 pin ATX 12V |
| Format | mATX |
| Procesoare suportate | AMD Ryzen 8000/ 7000 Series Desktop Processors |
| Suport Dualchannel | Da |
| Slot PCI | PCI-Express 4.0 |
| LAN integrat | Realtek RTL8125BG 2.5Gbps LAN |
| Sloturi PCI-E x16 | 1 |
| Sloturi PCI-E x1 | 2 |
| Sloturi speciale | 2 x M.2 |
| Tehnologii suportate | Mystic Light |
| Altele | Bluetooth 5.3 Wi-Fi 6E |
| Dimensiuni (L x W) (cm) | 243.84 x 243.84 mm |
Verifică stocul pe eMAG »