Părerile cumpărătorilor despre Placă Video ASUS TUF-RX7700XT-O12G-GAMING
Placa video ASUS TUF Gaming RX 7700 XT OC se dovedește potrivită pentru gaming 1440p cu overclock ușor via AMD Radeon Adrenalin. Utilizatorii confirmă performanță excelentă: 150 fps în Starfield cu frame generation și peste 500 fps în League of Legends la setări maxime.
Utilizatorii au apreciat:
- Performanță gaming 1440p: 150 fps Starfield cu frame generation
- Overclock la click din software AMD Radeon Adrenalin
- VRAM 12GB GDDR6 suficient pentru setări maxime
- Compatibilitate excelentă în titluri e-sports (LoL 500+fps)
- Raport calitate-preț bun la 2200 lei
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Serie | AMD Radeon RX 7000 |
| Brand | ASUS |
| Tip placa | Gaming |
| Tip racire (activa/pasiva) | Activa |
| Frecventa procesor (MHz) | 2599 MHz 2425 MHz 2276 MHz |
| Chipset | AMD |
| Procesor Video | AMD Radeon RX 7700 XT |
| BUS memorie | 192 b |
| Tip memorie | GDDR6 |
| Capacitate | 12 GB |
| Conector DisplayPort | 3 |
| Rezolutie maxima | 7680 x 4320 |
| Conector Alimentare | 2 x 8-pin |
| Conector HDMI | 1 |
| Conectivitate | 3 x DisplayPort, 1 x HDMI |
| Tehnologie | FreeSync Premium AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) AMD Software: Adrenalin Edition AMD RDNA3 Architecture |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.6 |
| Suport DirectX (versiune) | 12 Ultimate |
| Slot | PCI Express 4.0 |
| Cooler | Da |
| Radiator | Da |
| Altele | Sursa recomandata - 750 W Dimensiuni: 319.8 x 150.9 x 59.2 mm |
| Accesorii incluse | 1 x TUF Velcro Hook & Loop 1 x TUF Gaming Graphics Card Holder |
Mai multe detalii »
Produse similare la preț apropiat
Compară ASUS TUF-RX7700XT-O12G-GAMING cu
ASUS TUF-RX7700XT-O12G-GAMING vs XFX RX-97TQICKW9
ASUS TUF-RX7700XT-O12G-GAMING vs Gigabyte GV-N5070EAGLE OC-12GD
ASUS TUF-RX7700XT-O12G-GAMING vs ASUS 90YV0K70-M0NA00
ASUS TUF-RX7700XT-O12G-GAMING vs MSI GeForce RTX 5070 12G VENTUS 2X OC
ASUS TUF-RX7700XT-O12G-GAMING vs Gigabyte GV-R9070XTGAMING OC-16GD
