Părerile cumpărătorilor despre Placă Video ASUS TUF-RX7900XT-O20G-GAMING
Placa video Asus Radeon RX 7900XT TUF Gaming OC oferă performanțe bune în 1440p și 4K, cu 20GB VRAM. Este puternică, dar suferă de coil whine pronunțat. Temperaturi rezonabile, dar stuttering în unele jocuri. Drivere AMD ok, dar Adrenalin neintuitiv. Necesită sursă minim 850W. Suport anti-sag inclus.
Utilizatorii au apreciat:
- Performanțe bune în 4K.
- 20GB VRAM pentru futureproofing.
- Temperaturi max 75 grade.
- Bun în jocuri ultra.
- Raport preț-performanță ok.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Coil whine pronunțat.
- Stuttering și frame time inconsistent.
- Flickering pe gri.
- Consum ridicat spike-uri.
- Adrenalin glitch-uri UI.
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Serie | AMD Radeon RX 7000 |
| Brand | ASUS |
| Tip placa | Gaming |
| Tip racire (activa/pasiva) | Activa |
| Frecventa procesor (MHz) | 2535 MHz 2500 MHz |
| Chipset | AMD |
| Procesor Video | AMD Radeon RX 7900 XT |
| BUS memorie | 320 b |
| Tip memorie | GDDR6 |
| Capacitate | 20 GB |
| Conector DisplayPort | 3 |
| Rezolutie maxima | 7680 x 4320 |
| Conector Alimentare | 3 x 8 pin |
| Conector HDMI | 1 |
| Conectivitate | 1 x HDMI 2.1 3 x DisplayPort 2.1 |
| Tehnologie | AMD FreeSync OpenGL 4.6 AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) AMD Software: Adrenalin Edition AMD RDNA3 Architecture |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.6 |
| Slot | PCI Express 4.0 |
| Cooler | Da |
| Radiator | Da |
| Altele | Iluminare ARGB Sursa recomandata > 750 W Dimensiuni: 352.9 x 158.2 x 72.6 mm |
| Accesorii incluse | 1 x Speedsetup manual 1 x TUF Velcro Hook & Loop 1 x TUF Gaming Graphics Card Holder |
Prețul pe eMAG »
Produse similare la preț apropiat
Compară ASUS TUF-RX7900XT-O20G-GAMING cu
ASUS TUF-RX7900XT-O20G-GAMING vs Gigabyte GV-N408SWF3V2-16GD
ASUS TUF-RX7900XT-O20G-GAMING vs XFX RX-67XTYPBDP
ASUS TUF-RX7900XT-O20G-GAMING vs ASUS ROG-STRIX-RTX4070TI-O12G-GAMING
ASUS TUF-RX7900XT-O20G-GAMING vs Gigabyte GV-N408SGAMING OC-16GD
ASUS TUF-RX7900XT-O20G-GAMING vs Gigabyte GV-N5080WF3OC-16GD
