| Specificații | |
| Brand | Gigabyte |
| Serie | GeForce RTX 5000 |
| Tip placa | Gaming |
| Tip racire (activa/pasiva) | Activa |
| Procesor Video | nVidia GeForce RTX 5080 |
| Chipset | nVIDIA |
| Frecventa procesor (MHz) | 2730 MHz |
| Tip memorie | GDDR7 |
| BUS memorie | 256 b |
| Capacitate | 16 GB |
| Rezolutie maxima | 7680 x 4320 |
| Conector DisplayPort | 3 x DisplayPort 2.1a |
| Conector Alimentare | 1 x 16-pin |
| Conector HDMI | 1 x HDMI 2.1b |
| Conectivitate | 3 x DisplayPort, 1 x HDMI |
| Tehnologie | G-sync NVIDIA DLSS VR Ready Ray Tracing Game Ready and NVIDIA Studio Drivers NVIDIA Reflex |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Suport DirectX (versiune) | 12 Ultimate |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.6 |
| Cooler | Da |
| Radiator | Da |
| Altele | Iluminare RGB Sursa recomandata - 850 W Dimensiuni: 304 x 126 x 50 mm |
| Culoare | Alb |
| Accesorii incluse | 1 x Graphics card holder 1 x Cablu adaptor 16-pin |
Vezi oferta »
Produse similare la preț apropiat
Compară Gigabyte GV-N5080AERO OC-16GD cu
Gigabyte GV-N5080AERO OC-16GD vs Palit NE75080019T2-GB2031A
Gigabyte GV-N5080AERO OC-16GD vs MSI RTX 4080 SUPER 16G SUPRIM X
Gigabyte GV-N5080AERO OC-16GD vs Gigabyte GV-N306TAORUS E-8GD 2.0
Gigabyte GV-N5080AERO OC-16GD vs Gigabyte GV-N4080EAGLE-16GD
Gigabyte GV-N5080AERO OC-16GD vs Gigabyte GV-N5080AORUSM ICE-16GD