Părerile cumpărătorilor despre Placă Video Gigabyte GV-R76XTGAMING OC-16GD
În ciuda unor recenzii negative generale, utilizatorii care au cumpărat placa sunt foarte mulțumiți. Se remarcă temperaturile decente (sub 67 de grade) chiar și în jocuri exigente. Cantitatea mare de VRAM (16GB) este văzută ca un avantaj major pentru viitor. Performanța în 1440p pe setări Ultra este demonstrată cu exemple concrete (ex. ~100 FPS în The Callisto Protocol). Pentru gaming la 1080p/75Hz, menține FPS-ul pe setări High spre Ultra. Livrarea de la vânzător a fost apreciată. Există mențiuni că placa este scumpă, dar fără regrete.
Utilizatorii au apreciat:
- Temperaturi decente (sub 67 grade)
- 16GB VRAM - mare plus pentru viitor
- Performanță bună în 1440p pe setări Ultra
- Menține 75 FPS în 1080p pe setări High/Ultra
- Răcire eficientă
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Preț considerat cam scump
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Serie | AMD Radeon RX 7000 |
| Brand | Gigabyte |
| Tip placa | Gaming |
| Tip racire (activa/pasiva) | Activa |
| Frecventa procesor (MHz) | 2539 MHz 2810 MHz |
| Chipset | AMD |
| Procesor Video | AMD Radeon RX 7600 XT |
| BUS memorie | 128 b |
| Tip memorie | GDDR6 |
| Capacitate | 16 GB |
| Conector DisplayPort | 2 x DisplayPort 2.1 |
| Rezolutie maxima | 7680 x 4320 |
| Conector Alimentare | 2 x 8-pin |
| Conector HDMI | 2 x HDMI 2.1a |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2 x DisplayPort |
| Tehnologie | FreeSync Premium VR Ready Premium DirectX 12 Ultimate AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) AMD Software: Adrenalin Edition AMD RDNA3 Architecture |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.6 |
| Suport DirectX (versiune) | 12 Ultimate |
| Slot | PCI Express 4.0 |
| Cooler | Da |
| Radiator | Da |
| Altele | Sursa recomandata - 600 W Dimensiuni: 281.4 x 116.6 x 52.6 mm |
| Culoare | Nеgru |
Vezi pe eMAG »
Produse similare la preț apropiat
Compară Gigabyte GV-R76XTGAMING OC-16GD cu
Gigabyte GV-R76XTGAMING OC-16GD vs Gigabyte GV-N3060WF2OC-12GD
Gigabyte GV-R76XTGAMING OC-16GD vs ASUS DUAL-GTX1660S-O6G-EVO
Gigabyte GV-R76XTGAMING OC-16GD vs MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 3X 8G OC
Gigabyte GV-R76XTGAMING OC-16GD vs Gigabyte GV-N166TOC-6GD
Gigabyte GV-R76XTGAMING OC-16GD vs Gigabyte GV-R9060XTGAMING OC-16GD