| Specificații | |
| Brand | Gigabyte |
| Serie | AMD Radeon RX 7000 |
| Tip placa | Gaming |
| Tip racire (activa/pasiva) | Activa |
| Procesor Video | AMD Radeon RX 7700 XT |
| Chipset | AMD |
| Frecventa procesor (MHz) | 2276 MHz 2599 MHz |
| Tip memorie | GDDR6 |
| BUS memorie | 192 b |
| Capacitate | 12 GB |
| Rezolutie maxima | 7680 x 4320 |
| Conector DisplayPort | 2 x DisplayPort 2.1 |
| Conector Alimentare | 2 x 8-pin |
| Conector HDMI | 2 x HDMI 2.1 |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2 x DisplayPort |
| Tehnologie | FreeSync Premium VR Ready Premium DirectX 12 Ultimate AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) AMD Software: Adrenalin Edition AMD RDNA3 Architecture |
| Slot | PCI Express 4.0 |
| Suport DirectX (versiune) | 12 Ultimate |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.6 |
| Cooler | Da |
| Radiator | Da |
| Altele | Sursa recomandata - 700 W Dimensiuni: 302 x 130 x 56 mm |
| Culoare | Nеgru |
Prețul pe eMAG »
Produse similare la preț apropiat
Compară Gigabyte GV-R77XTGAMING OC-12GD cu
Gigabyte GV-R77XTGAMING OC-12GD vs ASUS TUF-GTX1660S-O6G-GAMING
Gigabyte GV-R77XTGAMING OC-12GD vs Gigabyte GV-R9060XTGAMING OC-16GD
Gigabyte GV-R77XTGAMING OC-12GD vs Gigabyte GV-N4060WF2OC-8GD
Gigabyte GV-R77XTGAMING OC-12GD vs Gigabyte GV-N4060EAGLE OC-8GD
Gigabyte GV-R77XTGAMING OC-12GD vs Gigabyte GV-N406TEAGLE OC-8GD
