| Specificații | |
| Brand | MSI |
| Serie | GeForce RTX 5000 |
| Tip placa | Gaming |
| Tip racire (activa/pasiva) | Activa |
| Procesor Video | nVidia GeForce RTX 5050 |
| Chipset | nVIDIA |
| Frecventa procesor (MHz) | 2602 MHz 2617 MHz |
| Tip memorie | GDDR7 |
| BUS memorie | 128 b |
| Capacitate | 8 GB |
| Rezolutie maxima | 7680 x 4320 |
| Conector DisplayPort | 3 x DisplayPort 2.1b |
| Conector Alimentare | 1 x 8 pin |
| Conector HDMI | 1 x HDMI 2.1b |
| Conectivitate | 3 x DisplayPort, 1 x HDMI |
| Tehnologie | NVIDIA DLSS VR Ready Ray Tracing Game Ready and NVIDIA Studio Drivers |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Suport DirectX (versiune) | 12 Ultimate |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.6 |
| Cooler | Da |
| Radiator | Da |
| Altele | Sursa recomandata - 550 W Dimensiuni: 197 x 120 x 40 mm |
| Culoare | Negru |
Mai multe detalii »
Produse similare la preț apropiat
Compară MSI GEFORCE RTX 5050 8G SHADOW 2X OC cu
MSI GEFORCE RTX 5050 8G SHADOW 2X OC vs MSI RTX 3060 VENTUS 2X 12G OC
MSI GEFORCE RTX 5050 8G SHADOW 2X OC vs Gigabyte N1650OC-4GD
MSI GEFORCE RTX 5050 8G SHADOW 2X OC vs Sapphire 11324-01-20G
MSI GEFORCE RTX 5050 8G SHADOW 2X OC vs Gigabyte GV-N1656OC-4GL
MSI GEFORCE RTX 5050 8G SHADOW 2X OC vs XFX RX-96TSW8GBQ
