| Specificații | |
| Brand | MSI |
| Serie | GeForce RTX 5000 |
| Tip placa | Gaming |
| Tip racire (activa/pasiva) | Activa |
| Procesor Video | nVidia GeForce RTX 5060 |
| Chipset | nVIDIA |
| Frecventa procesor (MHz) | 2527 MHz 2535 MHz |
| Tip memorie | GDDR7 |
| BUS memorie | 128 b |
| Capacitate | 8 GB |
| Rezolutie maxima | 7680 x 4320 |
| Conector DisplayPort | 3 x DisplayPort 2.1b |
| Conector Alimentare | 1 x 8 pin |
| Conector HDMI | 1 x HDMI 2.1b |
| Conectivitate | 3 x DisplayPort, 1 x HDMI |
| Tehnologie | NVIDIA DLSS VR Ready Ray Tracing Game Ready and NVIDIA Studio Drivers |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Suport DirectX (versiune) | 12 Ultimate |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.6 |
| Cooler | Da |
| Radiator | Da |
| Altele | Sursa recomandata - 550 W Dimensiuni: 145 x 120 x 45 mm |
| Culoare | Negru Crem |
Vezi pe eMAG »
Produse similare la preț apropiat
Compară MSI GeForce RTX 5060 8G INSPIRE ITX OC cu
MSI GeForce RTX 5060 8G INSPIRE ITX OC vs Gigabyte N1650OC-4GD
MSI GeForce RTX 5060 8G INSPIRE ITX OC vs Sapphire 11324-01-20G
MSI GeForce RTX 5060 8G INSPIRE ITX OC vs MSI RTX 3060 VENTUS 2X 12G OC
MSI GeForce RTX 5060 8G INSPIRE ITX OC vs Intel 21P02J00BA
MSI GeForce RTX 5060 8G INSPIRE ITX OC vs Gigabyte GV-N1656OC-4GL