| Specificații | |
| Brand | MSI |
| Serie | GeForce RTX 5000 |
| Tip placa | Gaming |
| Tip racire (activa/pasiva) | Activa |
| Procesor Video | nVidia GeForce RTX 5060 Ti |
| Chipset | nVIDIA |
| Frecventa procesor (MHz) | 2602 MHz 2617 MHz |
| Tip memorie | GDDR7 |
| BUS memorie | 128 b |
| Capacitate | 8 GB |
| Rezolutie maxima | 7680 x 4320 |
| Conector DisplayPort | 3 x DisplayPort 2.1b |
| Conector Alimentare | 1 x 8 pin |
| Conector HDMI | 1 x HDMI 2.1b |
| Conectivitate | 3 x DisplayPort, 1 x HDMI |
| Tehnologie | NVIDIA DLSS VR Ready Ray Tracing Game Ready and NVIDIA Studio Drivers |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Suport DirectX (versiune) | 12 Ultimate |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.6 |
| Cooler | Da |
| Radiator | Da |
| Altele | Sursa recomandata - 600 W Dimensiuni: 227 x 126 x 41 mm |
| Culoare | Alb |
Mai multe detalii »
Produse similare la preț apropiat
Compară MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G VENTUS 2X OC WHITE PLU cu
MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G VENTUS 2X OC WHITE PLU vs Gigabyte GV-N166TOC-6GD
MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G VENTUS 2X OC WHITE PLU vs Gigabyte GV-N3060WF2OC-12GD
MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G VENTUS 2X OC WHITE PLU vs Gigabyte GV-R76XTGAMING OC-16GD
MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G VENTUS 2X OC WHITE PLU vs XFX RX-77TQICKB9
MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G VENTUS 2X OC WHITE PLU vs ASUS DUAL-GTX1660S-O6G-EVO