| Specificații | |
| Brand | MSI |
| Serie | GeForce RTX 5000 |
| Tip placa | Gaming |
| Tip racire (activa/pasiva) | Activa |
| Procesor Video | nVidia GeForce RTX 5070 |
| Chipset | nVIDIA |
| Frecventa procesor (MHz) | 2542 MHz 2557 MHz |
| Tip memorie | GDDR7 |
| BUS memorie | 192 b |
| Capacitate | 12 GB |
| Rezolutie maxima | 7680 x 4320 |
| Conector DisplayPort | 3 x DisplayPort 2.1b |
| Conector Alimentare | 1 x 16 pin |
| Conector HDMI | 1 x HDMI 2.1b |
| Conectivitate | 3 x DisplayPort, 1 x HDMI |
| Tehnologie | GeForce ShadowPlay VR Ready NVIDIA G-SYNC Game Ready and NVIDIA Studio Drivers NVIDIA Reflex DLSS 4 |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Suport DirectX (versiune) | 12 Ultimate |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.6 |
| Cooler | Da |
| Radiator | Da |
| Altele | Sursa recomandata - 650 W Dimensiuni: 303 x 121 x 49 mm |
| Culoare | Negru |
| Accesorii incluse | 1 x Cablu adaptor 16-pin |
Verifică stocul pe eMAG »
Produse similare la preț apropiat
Compară MSI GeForce RTX 5070 12G SHADOW 3X OC cu
MSI GeForce RTX 5070 12G SHADOW 3X OC vs ASUS DUAL-RTX4070S-O12G
MSI GeForce RTX 5070 12G SHADOW 3X OC vs Gigabyte GV-N5070WF3-12GD
MSI GeForce RTX 5070 12G SHADOW 3X OC vs XFX RX-97TMERCB9
MSI GeForce RTX 5070 12G SHADOW 3X OC vs Gigabyte GV-N4070EAGLE OC-12GD
MSI GeForce RTX 5070 12G SHADOW 3X OC vs ASUS DUAL-RX7900XTX-O24G