Părerile cumpărătorilor despre Placă Video Sapphire 11349-02-20G
Placa AMD RX 9070 oferă performanțe bune în jocuri, atingând FPS ridicate în titluri precum Apex Legends sau CS2. Însă, recenziile raportează probleme grave de stuttering în multiple jocuri, probabil din cauza driverelor. Utilizatorii menționează că problema apare indiferent de setări și afectează experiența, deși placa ar funcționa excelent altfel.
Utilizatorii au apreciat:
- Performanță bună în jocuri (FPS ridicate)
- Funcționează excelent ca hardware
- Design frumos
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Probleme de stuttering în mai multe jocuri
- Driver-ul are probleme de performanță
- FPS-ul se blochează brusc la 60 sau 165
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Sapphire |
| Serie | AMD Radeon RX 9000 |
| Tip placa | Gaming |
| Procesor Video | AMD Radeon RX 9070 |
| Chipset | AMD |
| Frecventa procesor (MHz) | 2210 MHz 2700 MHz |
| Tip memorie | GDDR6 |
| BUS memorie | 256 b |
| Capacitate | 16 GB |
| Rezolutie maxima | 7680 x 4320 |
| Conector DisplayPort | 2 |
| Conector Alimentare | 2 x 8 pin |
| Conector HDMI | 2 |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2 x DisplayPort |
| Tehnologie | Vulkan Optimized Microsoft DirectX 12 Ultimate AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) AMD Software: Adrenalin Edition AMD Noise Suppression AMD Privacy View AMD Radeon Boost AMD Radeon Anti-Lag |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Suport DirectX (versiune) | 12 Ultimate |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.6 |
| Cooler | Triple |
| Altele | Sursa interna 650W Dimensiuni 320 x 120.25 x 61.6mm Tri-X Cooling Technology ARGB SAPPHIRE Logo Intelligent Fan Control |
| Culoare | Alb |
| Accesorii incluse | 1 x 3pin 5V ARGB Cable 1 x L-Shape Support Bracket |
Verifică stocul pe eMAG »
