Părerile cumpărătorilor despre Pompă de Apă Black & Decker BXUP750XCE
Pompa Black & Decker BXUP750XCE are debit maxim 11000L/h doar la distanțe scurte de 2-3m, reducând drastic la furtun lung, și presiune joasă de 0.8 bar care nu permite automatizare. Potrivită pentru golire rapidă de piscine, bazine sau camine cu apă curată, evacuare superioară elimină grijile de infiltrare laterală. După 2 ani submersiune, pompa nu arată semne de rugină pe corpul oțel.
Utilizatorii au apreciat:
- Debit maxim 11000L/h pentru golire rapidă la distanțe scurte
- Evacuare superioară (nu laterală), rece singura variantă la preț redus
- Rezistență la rugină după 2 ani submersiune în apă
- Corp oțel durabil pentru utilizare în camine și bazine
- Preț redus pentru capacitate de golire apă
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Debit scade drastic pe furtun lung (20-40m) la abia curge
- Presiune joasă de 0.8 bar, nu permite montare presostat electronic
- Neadecvată pentru udare grădină pe distanțe > 10m
- Debit maxim 11000L/h doar la 2-3m adâncime, specs misleading
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Black & Decker |
| Tip motor | Electric |
| Tip curent | Monofazat |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip pornire | Automata |
| Tip combustibil | Electricitate |
| Tip pompa | Pompa submersibila |
| Debit maxim | 1100 l/h |
| Putere motor | 750 W |
| Tensiune alimentare | 220 V |
| Functii | Intrerupator cu flotor |
| Clasa de izolatie | B |
| Clasa de protectie | IP X8 |
| Utilizat pentru | Apa curata |
| Presiune maxima | 0.85 bar |
| Inaltime de refulare | 8.5 m |
| Diametru racord refulare | 1 inch 1.25 inch |
| Material | Otel |
| Culoare | Multicolor |
| Adancime de absorbtie | 7 m |
| Lungime | 150 mm |
| Latime | 156 mm |
| Inaltime | 276 mm |
| Greutate | 5.84 Kg |
| Lungime cablu | 10 cm |
| Continut pachet | 1 x Pompa submersibila |
Vezi pe eMAG »