Părerile cumpărătorilor despre Telefon mobil OPPO A40MSB
Telefonul mobil OPPO A40M este un produs de buget cu performanțe considerate decente, fiind rapid și având o imagine și un sunet bune. Este recomandat pentru aplicații, dar nu are conectivitate 5G. Printre aspectele negative, se remarcă supraîncălzirea în zona camerei și autonomia bateriei care se descarcă repede, în ciuda capacității de 5100.
Utilizatorii au apreciat:
- Merge bine și repede, performant pentru un telefon ieftin.
- Imaginea și sunetul sunt bune, ecranul nu obosește ochii.
- Performanțe decente pentru un produs de buget.
- Peste așteptări.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Nu are 5G.
- Se încălzește în dreptul camerei.
- Bateria se descarcă repede (deși este de 5100).
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | OPPO |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Tip telefon | Smartphone |
| Frecventa procesor | 2 GHz |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 6s 4G Gen1 |
| Numar nuclee | 8 |
| Slot card memorie | MicroSD |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Memorie interna | 256 GB |
| Functii display | 264 PPI 16.7 milioane culori HD+ 1000 niti |
| Rezolutie (pixeli) | 1604 x 720 |
| Tip display | LCD |
| Dimensiune ecran | 6.67 inch |
| Rezolutie camera principala | 50 MP Wide |
| Rezolutie camera frontala | 5 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD |
| Capacitate baterie | 5100 mAh |
| Tip baterie | Li-Ion |
| Versiune sistem operare | Android 14 |
| Sistem de operare | Android |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Porturi | Jack 3.5 mm USB Type C |
| Tehnologie | 2G 4G 3G |
| Caracteristici foto/video | Panorama Slow motion Time-lapse Mod portret Night mode |
| RO-ALERT | Da |
| Senzori | Accelerometru Senzor de proximitate Senzor de lumina Senzor gravitational Senzor geomagnetic |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Numar camere | 1 |
| Blit | Da |
| Greutate | 186 g |
| Dimensiuni | 76.02 x 7.68 x 165.71 mm |
| Culoare | Negru |
| Continut pachet | Telefon Cablu de date |
Vezi pe eMAG »
