Părerile cumpărătorilor despre Telefon mobil OPPO CPH2727MP
Telefonul OPPO A5m Dual SIM cu 8GB RAM și 256GB stocare primește recenzii mixte pentru performanță fluidă și cameră decente, dar cu baterie limitată. Ecranul are luminozitate bună, sunetul și camerele sunt decente, iar actualizarea Android 16 ajunge rapid. Dezavantajul principal: autonomia bateriei este scurtă, cade de la 100% la 20% într-o singură zi cu doar 2-3 ore de utilizare reală.
Utilizatorii au apreciat:
- Performanță fluidă și răspunsivă
- Ecran cu luminozitate bună
- Sunet decent pe difuzoare
- Camere foto/video decente
- Actualizare Android 16 rapidă
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Durata baterie scurtă: 100% la 20% într-o zi cu 2-3 ore folosire
- Încărcare mai lentă decât promisul din descriere
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | OPPO |
| Tip telefon | Smartphone |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 6s 4G Gen1 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 2.1 GHz 2 GHz |
| Memorie interna | 256 GB |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Dimensiune ecran | 6.67 inch |
| Tip display | LCD |
| Rezolutie (pixeli) | 1604 x 720 |
| Functii display | 264 PPI Rata de reimprospatare de 90 Hz 1000 niti |
| Rezolutie camera principala | 2 MP Macro 50 MP Wide |
| Rezolutie camera frontala | 5 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD |
| Clasa eficienta energetica | Clasa A |
| Capacitate baterie | 6000 mAh |
| Tip baterie | Li-Ion |
| Sistem de operare | ColorOS |
| Versiune sistem operare | ColorOS 15 |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Porturi | USB Type C |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
| Tehnologie | 2G 4G 3G |
| Caracteristici foto/video | Panorama Slow motion Time-lapse Night mode |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| RO-ALERT | Da |
| Senzori | Accelerometru Amprenta Senzor de proximitate |
| Numar camere | 2 |
| Blit | Da |
| Incarcator inclus | Nu |
| Culoare | Midnight Purple |
| Dimensiuni | 76.24 x 7.99 x 165.71 cm |
| Greutate | 193 g |
| Continut pachet | Telefon Cablu de date |
Vezi pe eMAG »