Părerile cumpărătorilor despre Televizor Blaupunkt 32HAE4000
Televizorul Blaupunkt LED 32HAE4000 este un televizor HD cu o diagonală de 81 cm. Utilizatorii apreciază calitatea imaginii și a sunetului, precum și simplitatea de utilizare. Este menționat ca fiind un produs german, nu chinezesc, ceea ce este considerat un avantaj de unii utilizatori. Unii menționează că plasticul carcasei și picioarelor este de calitate inferioară, dar imaginea este bună pentru prețul plătit. Unele unități prezintă pete ușor albe pe margini în scene întunecate, specific unui LCD. În general, este considerat un raport bun calitate-preț.
Utilizatorii au apreciat:
- Raport bun calitate-preț
- Imagine clară și sunet bun
- Produs german, nu chinezesc
- Simplu de utilizat, doar se conectează la priză
- Nu are cablu gros care trebuie montat
- Preț accesibil
- Design fără margini
- Ușor de rezolvat banda de jos pe ecran
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Calitatea plasticului carcasei și picioarelor este slabă
- Pete ușor albe pe margini în scene întunecate
- Imagine uneori în ceață
- Aspect de chinezărie ieftină pe partea frontală
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | Blaupunkt |
| Tip TV | Non Smart TV |
| Rezolutie | 1366 x 768 |
| Tehnologie display | LED |
| Diagonala display | 81 cm |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 26 kWh |
| Putere difuzoare integrate | 12 W |
| Interfata | 2 x USB 3 x HDMI CI+ slot 2 x RJ-45 |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | D-LED |
| Claritate imagine | HD |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Dimensiune fara stand | 720 x 82 x 425 mm |
| Dimensiune cu stand | 720 x 198 x 479 mm |
| Culoare | Negru |
| Greutate cu stand | 4.1 Kg |
| Dimensiune cutie | 778 x 109 x 468 mm |
| Greutate cutie | 5 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Mai multe detalii »