Părerile cumpărătorilor despre Televizor Xiaomi ELA5956EU
Televizorul Xiaomi QLED A Pro primește apreciere pentru preț corect, meniu bine structurat și imagine excelentă pe panoul QLED 138 cm. Meniu Google TV intuitiv și performanță Netflix fluidă sunt beneficii notabile. Sunet pe difuzoare proprii este slab, o nemulțumire minoră pentru categoria de preț, dar imagine și procesare excelente compensează.
Utilizatorii au apreciat:
- Preț corect pe piață 2025
- Meniu Google TV bine structurat și intuitiv
- Imagine excelentă pe panou QLED
- Performanță Netflix fluidă și rapidă
- Panou QLED 138 cm 4K
- Procesare imagine de calitate
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Sunet pe difuzoare proprii slab
- Trebuie soundbar extern pentru experiență audio bună
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Xiaomi |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10+ HLG |
| Tip procesor | Cortex A55 Quad Core |
| Capacitate stocare | 8 GB |
| Diagonala display | 108 cm |
| Tehnologie display | QLED |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 50 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 70 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa eficienta energetica | Clasa F |
| Sistem de operare | Google TV |
| Interfata | 1 x USB 1 x RJ-45 3 x HDMI 1 x Digital Optical Out |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Tehnologii audio | DTS Virtual: X Dolby Audio DTS X |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac 2x2 |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Screen Mirroring |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Amazon Prime Disney+ |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Mirroring | iOS Android |
| Tehnologii imagine | HDR MEMC |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-S2 DVB-T2 |
| Sistem audio | 2 |
| Stand | Da |
| Compatibilitate VESA | 200 x 100 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 957 x 211 x 599 mm |
| Dimensiune fara stand | 957 x 72 x 563 mm |
| Greutate cu stand | 6 Kg |
| Greutate fara stand | 5.9 Kg |
| Dimensiune cutie | 1076 x 114 x 645 mm |
| Greutate cutie | 8.2 Kg |
| Continut pachet | Stand Cablu alimentare Telecomanda Smart |
Vezi oferta »