Părerile cumpărătorilor despre Televizor Hisense 55U6KQ
Televizorul Hisense 65U6KQ Mini-LED ULED este un model de 164 cm cu rezoluție 4K Ultra HD. Există doar două recenzii, una pozitivă și una negativă. Recenzia pozitivă menționează simplu că este ”super”, în timp ce recenzia negativă indică probleme de sacadare a imaginii din orice sursă și flickering. Din cauza numărului limitat de recenzii, nu se pot trage concluzii ample despre performanța generală a acestui model.
Utilizatorii au apreciat:
- Culori bune
- Imagine clară
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Sacadează frecvent din orice sursă
- Probleme de flickering (pâlpâire a imaginii)
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Hisense |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HDR 10+ HLG |
| Tip TV | Smart TV |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Format display | Plat |
| Tehnologie display | ULED |
| Diagonala display | 139 cm |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 110 kWh |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 77 kWh |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Versiune sistem operare | U6.0 |
| Sistem de operare | VIDAA |
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Conectivitate wireless | Wi-Fi |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Egalizator DTS Virtual:X |
| Interfata | 2 x USB 2.0 3 x HDMI 1 x Jack 3.5 mm CI+ slot 1 x AV 2 x RF |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) |
| Caracteristici cheie | Screen Mirroring |
| Tehnologie speciala | UHD |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision D-LED Quantum Dot Colour |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ |
| Claritate imagine | 4K |
| Compatibilitate VESA | 400 x 200 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1232 x 313 x 778 mm |
| Dimensiune fara stand | 1232 x 76 x 711 mm |
| Greutate cu stand | 13.7 Kg |
| Dimensiune cutie | 1387 x 145 x 838 mm |
| Greutate cutie | 18.8 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Vezi oferta »