Părerile cumpărătorilor despre Televizor HORIZON 43HQ8560U/D
Televizorul Horizon QLED 55HQ8560U/D este un Smart TV cu rezoluție 4K Ultra HD și o diagonală de 139 cm. Utilizatorii apreciază calitatea bună a ecranului 4K, sunetul bun cu bas prezent și conectivitatea stabilă la internet. Sistemul este considerat acceptabil, deși ocazional poate avea mici întârzieri între aplicații. Televizorul este apreciat pentru construcția solidă și raportul bun calitate-preț, fiind achiziționat de mulți la oferte speciale cu garanție extinsă de 5 ani. Unii utilizatori au raportat probleme cu meniul care se mișcă greu sau cu funcționalitatea Bluetooth.
Utilizatorii au apreciat:
- Ecran 4K de foarte bună calitate
- Sunet bun cu bas bine spațiat și prezent
- Conectivitate stabilă la internet
- Construcție solidă
- Garanție extinsă de 5 ani
- Raport bun calitate-preț
- Telecomandă cu răspuns instant
- Compatibilitate cu telefoane pentru control remote
- Luminozitate bună
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Ocazional întârzieri între aplicații
- Uneori durează să se reconecteze la Wi-Fi
- Meniul se poate mișca greu la unele unități
- Unele unități au probleme cu funcționalitatea Bluetooth
- Nu este la nivelul unui OLED adevărat
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | HORIZON |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG |
| Tip TV | Smart TV |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tehnologie display | QLED |
| Diagonala display | 108 cm |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 81 kWh |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 51 kWh |
| Putere difuzoare integrate | 16 W |
| Consum energie electrica | 75 W |
| Sistem de operare | TiVo |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | NICAM Stereo Dolby Atmos Equalizer (5 band) |
| Interfata | 1 x RJ-45 2 x USB 2.0 1 x Jack 3.5 mm 3 x HDMI 2.1 |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent |
| Tehnologie speciala | HDR UHD |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision HLG HDR 10 |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Rakuten TV Amazon Prime Disney+ |
| Claritate imagine | 4K |
| Compatibilitate VESA | 100 x 100 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 965 x 208 x 609 mm |
| Dimensiune fara stand | 965 x 87 x 561 mm |
| Greutate cu stand | 8.25 Kg |
| Greutate fara stand | 7 Kg |
| Dimensiune cutie | 1085 x 178 x 710 mm |
| Greutate cutie | 10 Kg |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Mai multe detalii »