Părerile cumpărătorilor despre Televizor HORIZON 55HL7590U/D
Televizorul Horizon LED 55HL7590U/D este un Smart Google TV cu rezoluție 4K Ultra HD și o diagonală de 139 cm. Utilizatorii apreciază raportul bun calitate-preț, imaginea excelentă și partea smart care se mișcă foarte bine. Televizorul are multe aplicații preinstalate și permite instalarea altora suplimentare. Sunetul este considerat bun, deși unii utilizatori menționează că ar putea fi îmbunătățit. Unele probleme raportate includ dificultăți cu conectarea Bluetooth și setări complicate. Televizorul vine cu o garanție de 5 ani oferită de producător.
Utilizatorii au apreciat:
- Raport calitate-preț foarte bun
- Imagine excelentă și clară
- Partea smart se mișcă excelent, fără lag
- Multe aplicații preinstalate și posibilitatea instalării altora
- Sunet bun (deși se poate îmbunătăți din setări)
- Telecomandă simplă și comodă în mână
- Garanție extinsă de 5 ani
- Setarea canalelor în ordinea dorită
- Conectare rapidă la Wi-Fi
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Bluetooth nu se asociază cu unele dispozitive
- Setările nu sunt foarte intuitive, meniul complicat
- Setarea inițială poate dura mult (45 minute)
- Unele unități au probleme de durabilitate
- Inconvenient pentru setarea timpului de închidere automată
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | HORIZON |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG |
| Tip TV | Smart TV |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tehnologie display | LED |
| Diagonala display | 139 cm |
| Consum energie electrica | 110 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 64 kWh |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 63 kWh |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Sistem de operare | Google TV |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Dolby Audio |
| Interfata | 1 x RJ-45 2 x USB 2.0 1 x AV 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent |
| Tehnologie speciala | HDR UHD |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | HLG HDR 10 MicroDimming |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ HBO Max SkyShowtime |
| Claritate imagine | 4K |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Dimensiune cu stand | 1226.2 x 267.2 x 773.2 mm |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune fara stand | 1226.2 x 75.6 x 712.5 mm |
| Greutate cu stand | 11.4 Kg |
| Greutate fara stand | 11.2 Kg |
| Dimensiune cutie | 1325 x 126 x 845 mm |
| Greutate cutie | 15.4 Kg |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Manual utilizare Telecomanda Smart |
Verifică stocul pe eMAG »