Părerile cumpărătorilor despre Televizor HORIZON 55HQ8590U/D
Televizorul Horizon QLED 50HQ8590U/D este un Smart Google TV cu rezoluție 4K Ultra HD și o diagonală de 126 cm. Utilizatorii apreciază calitatea imaginii, sistemul de operare Google TV bine integrat și decodarea bună pe partea de televiziune digitală. Designul este considerat plăcut, deși unii menționează că este cam fragil. Partea audio lasă de dorit, dar este remediabilă cu un soundbar. Unele probleme raportate includ deconectarea frecventă de la WiFi și necesitatea repornirii după întreruperea curentului. Televizorul vine cu o garanție de 5 ani.
Utilizatorii au apreciat:
- Imagine bună cu contrast decent
- Google TV foarte bine integrat, se mișcă bine
- Decodare bună pe partea de televiziune digitală
- Design plăcut
- Se conectează repede la WiFi
- Calitate a imaginii superioară față de alte mărci la același preț
- Garanție de 5 ani fără costuri suplimentare
- Raport calitate-preț bun
- Calitatea materialelor bună
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Sunetul lasă de dorit, necesită soundbar
- Se deconectează/reconectează de la WiFi foarte des
- După întreruperea curentului trebuie repornit din telecomandă
- Design considerat cam fragil
- Atmos nu remediază problemele audio
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | HORIZON |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG |
| Tip TV | Smart TV |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tehnologie display | QLED |
| Diagonala display | 139 cm |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 77 kWh |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 76 kWh |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Consum energie electrica | 140 W |
| Sistem de operare | Google TV |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Dolby Audio |
| Interfata | USB 3.0 1 x RJ-45 2 x USB 2.0 1 x Jack 3.5 mm CI+ slot 1 x AV 4 x HDMI 2.0 |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent |
| Tehnologie speciala | HDR UHD |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision HLG HDR 10 MEMC |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ HBO Max SkyShowtime |
| Claritate imagine | 4K |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1226.2 x 279.8 x 747.1 mm |
| Dimensiune fara stand | 1226.2 x 77.9 x 712.1 mm |
| Greutate cu stand | 15 Kg |
| Greutate fara stand | 11.9 Kg |
| Dimensiune cutie | 1325 x 151 x 843 mm |
| Greutate cutie | 17.9 Kg |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Manual utilizare Telecomanda Smart |
Vezi pe eMAG »