Părerile cumpărătorilor despre Televizor Kivi 55U760QW
Televizorul KIVI LED 50U760QB este un Smart Android TV cu rezoluție 4K Ultra HD și o diagonală de 127 cm. Utilizatorii apreciază raportul calitate-preț, designul plăcut și ușurința de configurare. Imaginea și sunetul sunt considerate acceptabile, deși nu excepționale. Unii utilizatori menționează că televizorul se mișcă uneori greu și că ar fi benefic să aibă setări mai bune pentru modul de noapte/economic. În general, este considerat un televizor decent pentru prețul său.
Utilizatorii au apreciat:
- Raport calitate-preț bun
- Ușor de configurat
- Design plăcut
- Imagine acceptabilă
- Sunet acceptabil
- Funcționează bine la volum mic
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Se mișcă uneori greu
- Lipsă setări bune pentru modul de noapte/economic
- Claritate a imaginii considerată insuficientă de unii utilizatori
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Kivi |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip procesor | Quad core |
| Capacitate stocare | 8 GB |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Format display | Plat |
| Tehnologie display | LED |
| Diagonala display | 140 cm |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 76 kWh |
| Consum energie electrica | 83 W |
| Putere difuzoare integrate | 24 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa G |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 140 kWh |
| Versiune sistem operare | Android TV 11 |
| Sistem de operare | Android |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | Dolby Audio Auto volume control Procesor SRC Sound Surround |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 1 x Jack 3.5 mm 4 x HDMI 1 x Optical Audio Output |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Chromecast incorporat |
| Tehnologie speciala | UHD |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-T DVB-T2 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | Direct LED Digital Noise Reduction HLG Blue Stretch MEMC Adaptive luma control PC Mode Super Contrast Control Low Blue Light Max Vivid Ultra clear Flesh Tone DI Film Mode Color tuner White balance tuner Super MVA |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant ready |
| Mirroring | Android |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime |
| Claritate imagine | 4K |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Culoare | Alb |
| Dimensiune cu stand | 1230 x 260 x 770 mm |
| Dimensiune fara stand | 1230 x 65 x 710 mm |
| Greutate cu stand | 16.5 Kg |
| Greutate fara stand | 12.8 Kg |
| Dimensiune cutie | 1230 x 110 x 765 mm |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Verifică stocul pe eMAG »