Părerile cumpărătorilor despre Televizor LG 43QNED86A3C
Televizorul LG QNED 43QNED86A3C de 108 cm primește aprecieri pentru imagine naturală, culori realiste și ecran luminos. Utilizatorii raportează upgrade semnificativ de la modele NanoCell mai vechi și performanță excelentă pe 4K streaming. Meniu imagine mai intuitiv decât așteptat, cu mai puține setări.
Utilizatorii au apreciat:
- Imagine naturală cu culori realiste
- Ecran luminos
- Upgrade semnificativ de la NanoCell
- 4K streaming excelent
- Meniu imagine intuitiv
- Preț bun
- Sunet decent cu soundbar
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Telecomanda fără butoane fizice 1-9
- Varianta 43" este Edge LED, nu MiniLED
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | LG |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG |
| Tip procesor | α7 AI Processor 4K Gen8 |
| Diagonala display | 108 cm |
| Tehnologie display | QNED |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 54 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 85 kWh |
| Clasa eficienta energetica | Clasa G |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Sistem de operare | webOS |
| Versiune sistem operare | webOS 25 |
| Interfata | 1 x RJ-45 2 x USB 2.0 3 x HDMI 1 x RF 1 x Optical Audio Output |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
| Tehnologii audio | LG Sound Sync AI Acoustic Tuning Bluetooth Surround Ready Clear Voice Pro WOW Orchestra α7 AI Sound Pro |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologie speciala | UHD |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) HGiG Game Optimizer |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ HBO Max Apple TV+ |
| Tehnologii imagine | Local Dimming AI Brightness Control HDR Filmmaker Mode 4K Super Upscaling |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Sistem audio | 2 |
| Stand | Da |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 968 x 260 x 637 mm |
| Dimensiune fara stand | 968 x 29.7 x 565 mm |
| Greutate cu stand | 13.1 Kg |
| Greutate fara stand | 9.3 Kg |
| Dimensiune cutie | 1055 x 172 x 660 mm |
| Greutate cutie | 15.2 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda |
Vezi pe eMAG »