Părerile cumpărătorilor despre Televizor LG 65UT81006LA
Televizorul LG LED 65UT81006LA este un model Smart TV de 164 cm cu rezoluție 4K Ultra HD din clasa F. Este apreciat pentru calitatea imaginii și raportul bun calitate-preț. Sistemul de sunet este considerat slab de unii utilizatori, dar acceptabil pentru un televizor. Utilizatorii sunt în general mulțumiți de performanțele generale ale televizorului.
Utilizatorii au apreciat:
- Calitate bună a imaginii
- Raport excelent calitate-preț
- Performanță generală bună
- Design plăcut
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Sistem de sunet slab
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | LG |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip procesor | Alpha 5 gen7 AI Processor |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tehnologie display | LED |
| Diagonala display | 164 cm |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 100 kWh |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 152 kWh |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Versiune sistem operare | ThinQ AI |
| Sistem de operare | webOS |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | AI Acoustic Tuning Bluetooth Surround Ready AI Sound Pro Clear Voice Pro Tv Sound Mode Share e-ARC |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 3 x HDMI CI+ slot 1 x Optical Audio Output |
| Functii gaming | ALLM (Auto Low Latency Mode) HGiG Game Optimizer |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Chromecast incorporat Integrare Apple HomeKit |
| Tehnologie speciala | UHD |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | HLG HDR10 AI Brightness Control ALLM Filmmaker Mode HGiG 4K Upscaling Display 4K UHD α5 AI Processor Gen7 |
| Asistent vocal inteligent | ThinQ AI |
| Mirroring | iOS Android |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Rakuten TV Amazon Prime Disney+ HBO Max Nvidia GeForce Now SkyShowtime Boosteroid Cloud Gaming |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2024 |
| Stand | Da |
| Compatibilitate VESA | 300 x 300 |
| Culoare | Gri inchis |
| Dimensiune cu stand | 1454 x 340 x 909 mm |
| Dimensiune fara stand | 1454 x 57.7 x 838 mm |
| Greutate cu stand | 22.9 Kg |
| Greutate fara stand | 21.5 Kg |
| Greutate cutie | 30.6 Kg |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Manual utilizare Telecomanda Smart |
Mai multe detalii »