Părerile cumpărătorilor despre Televizor Panasonic TV-50W85BEZ
Televizorul Panasonic QLED 50W85BEZ (126 cm) primește recenzii mixte pentru calitate imaginii bune și caracteristici premium. Utilizatorii confirmă fluiditate în redare și sunet decent cu subwoofer integrat, potrivit pentru vizionare ocazională. Problemele reclamate sunt pixelul blocat la unități și black light bleed specific tehnologiei QLED la niveluri de preț mediu.
Utilizatorii au apreciat:
- Imagine fluidă și de bună calitate
- Sunet decent cu subwoofer integrat
- Caracteristici premium pentru segment de preț
- Performanță globală satisfăcătoare
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Pixel blocat la unitatea testată
- Black light bleed specific tehnologiei
- Imagini ciudate în scenes de întuneric
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Panasonic |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HDR 10+ HLG Dolby Vision |
| Tip procesor | HCX Processor |
| Diagonala display | 126 cm |
| Tehnologie display | QLED |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 54 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 104 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa eficienta energetica | Clasa E |
| Sistem de operare | Fire TV |
| Interfata | 1 x RJ-45 2 x USB 2.0 3 x HDMI 1 x Jack 3.5 mm CI+ slot 1 x HDCP 2.2 1 x Digital Optical Out |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Surround Sound Standard Sound Mode Music Sound Mode Stadium Sound Mode Personalizarea sunetului |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologie speciala | UHD |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Screen Mirroring Airplay 2 |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) Compatibil FreeSync Premium |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ Twitch |
| Mirroring | iOS Android |
| Asistent vocal inteligent | Alexa built in |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision Mod Sport True Cinema High Contrast Mod Cinema Game Mode Filmmaker Mode Dynamic Mode |
| Rata de refresh | 120 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Sistem audio | 2 |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1111 x 230 x 688 mm |
| Dimensiune fara stand | 1111 x 65 x 644 mm |
| Greutate cu stand | 11.3 Kg |
| Greutate fara stand | 9.75 Kg |
| Dimensiune cutie | 1192 x 145 x 748 mm |
| Greutate cutie | 16.3 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Vezi oferta »