Părerile cumpărătorilor despre Televizor Panasonic TV-55W85BEZ
Televizorul Panasonic QLED TV-55W85BEZ 139 cm primește feedback critic. Utilizatorul consideră că rata de 100 Hz declarată nu reflectă comportamentul real, mișcarea apărând semnificativ mai lentă comparativ cu un TV Sony din 2009, ceea ce a rezultat în dezamăgire considerabilă.
Utilizatorii au apreciat:
- Tehnologie QLED
- Dimensiune generoasă 139 cm (55 inchi)
- Rezoluție 4K Ultra HD
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Rata de refresh 100 Hz nu este reală în practică
- Mișcare semnificativ mai lentă comparativ cu TV-uri mai vechi (Sony 2009)
- Procesare imagine dezamăgitoare pentru o marcă din 2025
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Panasonic |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HDR 10+ HLG Dolby Vision |
| Tip procesor | HCX Processor |
| Diagonala display | 139 cm |
| Tehnologie display | QLED |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 64 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa eficienta energetica | Clasa E |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 124 kWh |
| Sistem de operare | Fire TV |
| Interfata | 1 x RJ-45 2 x USB 2.0 3 x HDMI 1 x Jack 3.5 mm CI+ slot 1 x HDCP 2.2 1 x Digital Optical Out |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Surround Sound Standard Sound Mode Music Sound Mode Stadium Sound Mode Personalizarea sunetului |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologie speciala | UHD |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) Compatibil FreeSync Premium |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Screen Mirroring Airplay 2 |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision Mod Sport True Cinema High Contrast Mod Cinema Game Mode Filmmaker Mode Dynamic Mode |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Rata de refresh | 120 Hz |
| Sistem audio | 2 |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ Twitch |
| Mirroring | iOS Android |
| Asistent vocal inteligent | Alexa built in |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1227 x 230 x 753 mm |
| Dimensiune fara stand | 1227 x 66 x 709 mm |
| Greutate cu stand | 14.3 Kg |
| Greutate fara stand | 12.75 Kg |
| Dimensiune cutie | 1369 x 165 x 860 mm |
| Greutate cutie | 19 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Vezi pe eMAG »