Televizor Philips - 43PUS7009/12
Televizorul Philips LED 55PUS7009 este un Smart TV 4K din 2024 cu diagonala de 139 cm. Oferă o calitate bună a imaginii, cu culori vii și contrast bun. Sunetul este considerat decent pentru utilizarea zilnică. Sistemul de operare proprietar este limitat în aplicații comparativ cu Android TV, dar include cele mai populare servicii de streaming. Unii utilizatori au raportat lag la navigarea prin meniu și aplicații. Este apreciat pentru designul elegant, cu ramă subțire și pentru raportul bun calitate-preț.
Utilizatorii au apreciat:
- Calitate excelentă a imaginii, cu culori vii și contrast bun
- Design elegant cu ramă subțire
- Telecomandă de calitate, cu butoane iluminate
- Raport calitate-preț foarte bun
- Sunet clar, suficient pentru utilizare zilnică
- Setare automată a luminozității în funcție de lumina ambientală
- Include aplicațiile populare de streaming
- Actualizări de software disponibile
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Lag ocazional la navigare prin meniu și aplicații
- Sistem de operare limitat în aplicații față de Android TV
- Întârziere la schimbarea canalelor TV
- Unele unități se aprind singure noaptea
- Nu are Bluetooth (menționat de un utilizator)
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Standard Wi-Fi | 802.11 n |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 40 kWh |
| Conectivitate wireless | Wi-Fi |
| Sistem audio | 2 |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Sunet AI Mod Noapte Dolby Bass Enhancement Dolby Volume Leveler Dialog clar EQ AI DTS X |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10+ HLG |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Tehnologii imagine | Pixel Plus Ultra HD Auto Movie |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tip procesor | Pixel Precise Ultra HD |
| Asistent vocal inteligent | Alexa ready Google assistant ready |
| Capacitate stocare | 8 GB |
| Mirroring | Android |
| Caracteristici cheie | Screen Mirroring |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Rakuten TV Amazon Prime Disney+ |
| An aparitie | 2024 |
| Sistem de operare | Titan OS |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Format display | Plat |
| Interfata | 1 x RJ-45 2 x USB 3.0 CI+ slot 3 x HDMI 2.0 1 x Optical Audio Output |
| Culoare | Negru |
| Claritate imagine | 4K |
| Tehnologie display | LED |
| Tip TV | Smart TV |
| Brand | Philips |
| Diagonala display | 108 cm |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 74 kWh |
| Dimensiune cu stand | 957 x 223 x 615 mm |
| Dimensiune fara stand | 957 x 87 x 564 mm |
| Greutate fara stand | 6.6 Kg |
| Dimensiune cutie | 1060 x 141 x 630 mm |
| Greutate cutie | 9.6 Kg |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
Mai multe detalii »
