Părerile cumpărătorilor despre Televizor Sony K65XR90PAEP
Televizorul Sony BRAVIA 9 QLED XR Mini LED 75XR90 este un model premium de 189 cm cu rezoluție 4K Ultra HD și rată de refresh de 100 Hz. Este extrem de apreciat pentru calitatea excepțională a imaginii, fiind descris ca cel mai bun televizor LED văzut de utilizatori. Recenziile sunt foarte pozitive, dar puține la număr și nu oferă detalii specifice despre funcționalități.
Utilizatorii au apreciat:
- Calitate excepțională a imaginii, superioară altor modele premium
- Performanță generală la superlativ
- Tehnologie Mini LED de ultimă generație
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Sony |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG Dolby Vision |
| Tip procesor | XR Processor |
| Capacitate stocare | 32 GB |
| Diagonala display | 164 cm |
| Tehnologie display | QLED |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Putere difuzoare integrate | 70 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 80 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Consum energie electrica | 366 W |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 124 kWh |
| Sistem de operare | Google TV |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 CI+ slot 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x Hybrid S-Center Speaker Input |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos S-Master Digital Amplifier S-Force Front Surround Bluetooth Audio DTS Digital Surround Advanced Auto Volume Acoustic Surface Audio+ Auto Mute Clear Phase Acoustic Auto Calibration HDMI Audio Return Channel (eARC) Vertical Surround Engine Acoustic Center Sync Voice Zoom 3 DTS Express DTS-HD Master Audio DTS-HD High Resolution Audio DTS:X |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ax |
| Tehnologie speciala | Mini LED |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Screen Mirroring Inregistrare USB Chromecast incorporat Integrare Apple HomeKit |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2024 |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ HBO Max Crunchyroll |
| Mirroring | iOS Android |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Tehnologii imagine | Live Colour 24p True Cinema CineMotion Film Mode Cinema Drive Netflix Calibrated Mode XR Triluminos PRO XR OLED Motion Auto Genre Picture Mode Auto HDR Tone Mapping XR Backlight Master Drive XR Clear Image IMAX Certified Model SONY PICTURES CORE Calibrated mode XR Contrast Booster 30 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Rata de refresh | 120 Hz |
| Sistem audio | 2.2 |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Compatibilitate VESA | 300 x 300 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cutie | 157.4 x 20 x 100.3 cm |
| Greutate cutie | 49 Kg |
| Dimensiune cu stand | 144.3 x 34.9 x 90.8 cm |
| Dimensiune fara stand | 144.3 x 4.8 x 83.5 cm |
| Greutate cu stand | 34.8 Kg |
| Greutate fara stand | 32.4 Kg |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare Telecomanda Smart |
Vezi oferta »