Părerile cumpărătorilor despre Televizor TCL 65C9K
Televizorul TCL QD-MiniLed 65C9K (164 cm, 100Hz) oferă imagine de top cu luminozitate excelentă și sunet Bang & Olufsen superior. După calibrare, cumpărătorii raportează performanță vizuală comparabilă cu OLED. Software-ul este prost optimizat cu laguri semnificative la pornire.
Utilizatorii au apreciat:
- Sunet Bang & Olufsen de calitate superioară
- Luminozitate excelentă, bună pentru camere luminoase
- Imagine fluid fără artefacte la mișcări rapide
- Blooming redus, nedetectabil de la 2m
- Performanță gaming bună
- Design elegant cu protecție excelentă în ambalaj
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Software prost optimizat cu laguri la pornire (20-30 secunde)
- Unghi vizionare redus
- Sensibil la calitatea semnalului TV
- Un singur port USB
- Suport software slab în România
- Culori spalacite în anumite situații
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | TCL |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10+ |
| Tip procesor | TSR AiPQ |
| Diagonala display: | 164 cm |
| Tehnologie display | QD MiniLED |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 85 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 310 kWh |
| Clasa eficienta energetica | Clasa E |
| Sistem de operare | Google TV |
| Interfata | 1 x USB 1 x RJ-45 1 x Optical 4 x HDMI |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos DTS Vitrual:X Audio by Bang & Olufsen |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ax |
| Tehnologie speciala | HDR Mini LED |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Screen Mirroring Asistent vocal inteligent Ready |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) Compatibil FreeSync Premium Game Bar Game Master |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Mirroring | iOS Android |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision HLG Dolby Vision IQ HDR |
| Rata de refresh | 144 Hz |
| Stand | Da |
| Compatibilitate VESA | 300 x 300 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1434 x 368 x 860 mm |
| Dimensiune fara stand | 1434 x 50 x 824 mm |
| Greutate cu stand | 23.1 Kg |
| Greutate fara stand | 21.1 Kg |
| Dimensiune cutie | 1645 x 165 x 1000 mm |
| Greutate cutie | 30.6 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Mai multe detalii »