Părerile cumpărătorilor despre Televizor TCL 65P639
Televizorul TCL LED 43P655 primește recenzii pozitive pentru imagine și conectivitate, dar cu probleme critice de stabilitate. Utilizatorii apreciază imagine excelentă, Google TV rapid și Chromecast integrat. După 3 luni, apare reporare incontinuu și artefacte pe ecran care indică probleme hardware sau firmware grave.
Utilizatorii au apreciat:
- Imagine excelentă și culori clare pentru diagonala 108 cm
- Se mișcă fluent prin meniu și aplicații, Google TV rapid
- Conectivitate bună, nu se deconectează de internet
- Chromecast integrat și ușurință configurării
- Potrivit pentru gaming pe PlayStation și streaming YouTube/Netflix
- Sunet decent și volum suficient pentru camera medie
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Reporări incontinuu după 3 luni, blocheaza pe sigla TCL la pornire
- Dungi orizontale și artefacte pe display după tentativă reparație
- Configurare canalelor Digi imposibilă, doar ordine alfabetică acceptată
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | TCL |
| Line-up | P639 |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG |
| Tip procesor | Quad core |
| Diagonala display | 165 cm |
| Tehnologie display | LED |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 98 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 125 kWh |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Consum energie electrica | 98 W |
| Sistem de operare | Google TV |
| Interfata | USB 2.0 1 x RJ-45 1 x Jack 3.5 mm 1 x RF CI+ slot 3 x HDMI 2.1 1 x Digital Optical Out |
| Tehnologii audio | Dolby AC4 Dolby Audio |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Functii gaming | ALLM (Auto Low Latency Mode) |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2022 |
| Aplicatii Video Streaming | Netflix Amazon Prime Disney+ HBO Max Apple TV+ |
| Tehnologii imagine | Mod Film Noise Reduction UHD Machine Learning AI SR |
| Rata de refresh | 50 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Sistem audio | 2 |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1446 x 303 x 883 mm |
| Dimensiune fara stand | 1446 x 81 x 839 mm |
| Greutate cu stand | 14.3 Kg |
| Greutate fara stand | 14.2 Kg |
| Dimensiune cutie | 1645 x 155 x 997 mm |
| Greutate cutie | 20.1 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Vezi oferta »