
Părerile cumpărătorilor despre Televizor TCL 75C745
Televizorul TCL QLED 85C745 (214 cm) oferă sunet și imagine bună la dimensiune uriaș, cu negru profund și culori OK, potrivit pentru living-uri mari. Utilizatorii raportează performanță 4K fluidă pe Netflix și Prime, dar prezența unor pixeli defecți vizibili și probleme Wi-Fi sporadice sunt minusuri. Garanția 5 ani nu se activează din cauza procesului confuz online, dezamăgind așteptările.
Utilizatorii au apreciat:
- Sunet bun cu bass audibil, subwoofer integrat
- Imagine bună fără umbre pe display
- 4K fluid pe platforme streaming
- Negru închis în zone întunecate
- Diagonală uriaș 214 cm pentru home cinema
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Pixeli defecți vizibili pe ecran după 1-2 luni
- Wi-Fi problematic, necesita reconectare frecventa
- Garanție 5 ani cu proces de activare complex și neconfirmat
- Amplificare culoare roșie în anumite scene
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | TCL |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HDR 10+ HLG Dolby Vision IQ |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip procesor | Quad core |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Format display | Plat |
| Tehnologie display | QLED |
| Diagonala display | 189 cm |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 335 kWh |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 140 kWh |
| Putere difuzoare integrate | 15 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa G |
| Sistem de operare | Google TV |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Dolby AC4 Dolby TrueHD |
| Interfata | 1 x USB 2.0 1 x RJ-45 1 x Jack 3.5 mm CI+ slot 1 x CVBS 4 x HDMI 2.1 1 x HDMI eARC |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Rata de refresh | 144 Hz 100 Hz |
| Tehnologii imagine | UHD Upscaling Digital Noise Reduction |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Apple TV+ |
| Claritate imagine | 4K |
| Compatibilitate VESA | 400 x 300 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1671 x 335 x 1029 mm |
| Dimensiune fara stand | 1671 x 99 x 965 mm |
| Greutate cu stand | 28.6 Kg |
| Greutate fara stand | 27.5 Kg |
| Dimensiune cutie | 1843 x 187 x 1120 mm |
| Greutate cutie | 39.1 Kg |
| Continut pachet | Telecomanda Manual utilizare |
Vezi oferta »