Părerile cumpărătorilor despre Televizor TCL 98C765
Televizorul TCL MiniLed 85C765 (214 cm) primește recenzii foarte pozitive pentru calitate imagine și sunet. Utilizatorii subliniază că experiența este neasteptată bună și recomandă produsul fără ezitare pentru home cinema la scară mare.
Utilizatorii au apreciat:
- Imagine de calitate excelentă pe diagonala mare de 214 cm
- Sunet puternic și clar, adecvat dimensiunilor ecranului
- Experiență de vizionare plăcută și profesională
- MiniLed cu contrast bun pentru diagonale mari
- Google TV funcțional și rapid
- Potrivit pentru gaming și filme HDR
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | TCL |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HDR 10+ HLG Dolby Vision IQ |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip procesor | Quad core |
| Capacitate stocare | 52.7 GB |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Format display | Plat |
| Tehnologie display | QLED |
| Diagonala display | 248 cm |
| Putere consumata in stand-by | 2 W |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 475 kWh |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 195 kWh |
| Putere subwoofer | 20 W |
| Putere difuzoare integrate | 50 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa G |
| Sistem de operare | Google TV |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac 802.11 n 802.11 ax |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Dolby AC4 DTS Virtual:X Onkyo Dolby TrueHD |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Interfata | USB 2.0 USB 3.0 1 x RJ-45 CI+ slot 1 x HDCP 2.2 1 x Digital Optical Out 4 x HDMI 2.1 |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) Compatibil FreeSync Premium Game Bar Game Master |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Screen Mirroring Chromecast incorporat Multi View |
| Tehnologie speciala | Mini LED Quantum Dot Pro |
| Subwoofer integrat | Da |
| Sistem audio | 2.1 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Rata de refresh | 100 Hz |
| Tehnologii imagine | Quantum Dot UHD Deep Learning AI SR Motion Clarity Dynamic Tone Mapping 2.0 |
| Asistent vocal inteligent | Alexa ready Google assistant ready |
| Mirroring | iOS Android |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ HBO Max Voyo SkyShowtime |
| An aparitie | 2024 |
| Claritate imagine | 4K |
| Compatibilitate VESA | 500 x 600 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 2179 x 420 x 1289 mm |
| Dimensiune fara stand | 2179 x 71 x 1242 mm |
| Greutate cu stand | 56 Kg |
| Dimensiune cutie | 2380 x 242 x 1433 mm |
| Greutate cutie | 95.2 Kg |
| Greutate fara stand | 54.8 Kg |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Vezi pe eMAG »