Părerile cumpărătorilor despre Televizor Tesla 55E655BUS
Televizorul Tesla LED 43E655BUS Smart Google TV primește recenzii mixte. Aspectele apreciate: preț-calitate OK, audio cu Dolby Atmos performant, Smart Google TV funcțional. Limitări raportate: lag mic în meniu (3 secunde la schimbat program), setări alambicate, colul din lateral acumulează praf. Designul general este acceptabil pentru buget.
Utilizatorii au apreciat:
- Preț-calitate OK
- Audio Dolby Atmos performant
- Smart Google TV funcțional
- Aplicații disponibile
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Lag în meniu (3 secunde la schimbat program)
- Setări alambicate
- Vizibilitate redusă din lateral
- Acumulare praf pe margini
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Tesla |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip tehnologie HDR | HLG Dolby Vision |
| Tip procesor | ARM cortex - quad core A55 @ 1500MHz |
| Capacitate stocare | 16 GB |
| Diagonala display: | 139 cm |
| Tehnologie display | LED |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Putere difuzoare integrate | 12 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 63 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 64 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa eficienta energetica | Clasa E |
| Consum energie electrica | 110 W |
| Sistem de operare | Google TV |
| Interfata | 2 x USB 2.0 1 x RF CI+ slot 1 x AV 3 x HDMI 2.0 1 x Optical Audio Output |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Echilibrare automata a volumului Egalizator User Sound Mode Dolby |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologie speciala | UHD DLED |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Chromecast incorporat |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Deezer Disney+ HBO Max |
| Mirroring | iOS Android |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision HLG User mode Mod Joc HDR MEMC DNR Contol contrast local MPEG Noise reduction Eco |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Sistem audio | 2 |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Compatibilitate VESA | 200 x 300 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1225 x 316 x 754 mm |
| Dimensiune fara stand | 1225 x 79 x 707 mm |
| Greutate cu stand | 8.7 Kg |
| Dimensiune cutie | 1325 x 126 x 825 mm |
| Greutate cutie | 11.8 Kg |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Verifică stocul pe eMAG »