Părerile cumpărătorilor despre Televizor Tesla 65E635SUS
Televizorul Tesla LED 65E635SUS este un Smart Android TV cu rezoluție 4K Ultra HD și o diagonală de 165 cm. Există o singură recenzie negativă care menționează că softul TV este neperformant, având probleme cu vizionarea filmelor cu Dolby Vision (ex. HBO Max), necesitând actualizare în service sau cu ajutorul unui specialist. De asemenea, nu recunoaște subtitrările la unele canale de filme și se mișcă foarte lent la schimbarea programelor. Din lipsa mai multor recenzii, nu se pot extrage informații suplimentare despre acest model.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Soft TV neperformant, probleme cu Dolby Vision
- Necesită actualizare în service sau cu specialist
- Nu recunoaște subtitrările la unele canale de filme
- Se mișcă foarte lent la schimbarea programelor
- Timp lung de pornire
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Tesla |
| Tip tehnologie HDR | HLG |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip procesor | ARM cortex |
| Capacitate stocare | 8 GB |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tehnologie display | LED |
| Diagonala display | 165 cm |
| Consum energie electrica | 160 W |
| Putere difuzoare integrate | 24 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 101 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 102 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Versiune sistem operare | Android TV 11 |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Equalizer Ultra Surround DTS Balance |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 4 x HDMI 1 x RF CI+ slot 1 x Optical Audio Output |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Chromecast incorporat |
| Tehnologie speciala | UHD |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | Noise Reduction HLG HDR |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant ready |
| Mirroring | Android |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime |
| Claritate imagine | 4K |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1445 x 250 x 872 mm |
| Dimensiune fara stand | 1445 x 78 x 830 mm |
| Greutate cu stand | 16.7 Kg |
| Dimensiune cutie | 1610 x 147 x 923 mm |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Vezi pe eMAG »