Părerile cumpărătorilor despre Televizor Xiaomi ELA5936EU
Televizorul Xiaomi QLED A Pro primește apreciere pentru preț corect, meniu bine structurat și imagine excelentă pe panoul QLED 138 cm. Meniu Google TV intuitiv și performanță Netflix fluidă sunt beneficii notabile. Sunet pe difuzoare proprii este slab, o nemulțumire minoră pentru categoria de preț, dar imagine și procesare excelente compensează.
Utilizatorii au apreciat:
- Preț corect pe piață 2025
- Meniu Google TV bine structurat și intuitiv
- Imagine excelentă pe panou QLED
- Performanță Netflix fluidă și rapidă
- Panou QLED 138 cm 4K
- Procesare imagine de calitate
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Sunet pe difuzoare proprii slab
- Trebuie soundbar extern pentru experiență audio bună
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Xiaomi |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10+ HLG |
| Tip procesor | Cortex A55 Quad Core |
| Capacitate stocare | 8 GB |
| Diagonala display | 80 cm |
| Tehnologie display | QLED |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 25 kWh |
| Clasa eficienta energetica | Clasa E |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 40 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Sistem de operare | Google TV |
| Interfata | 1 x USB 1 x RJ-45 2 x HDMI 1 x AV |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Tehnologii audio | DTS Virtual: X Dolby Audio DTS X |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac 2x2 |
| Tehnologie speciala | HDR UHD |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Screen Mirroring |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Amazon Prime Disney+ Voyo SWEET.TV |
| Mirroring | iOS Android |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-S2 DVB-T2 |
| Tehnologii imagine | HDR MEMC |
| Sistem audio | 2 |
| Stand | Da |
| Compatibilitate VESA | 100 x 200 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 719 x 198 x 469 mm |
| Dimensiune fara stand | 719 x 61 x 425 mm |
| Greutate cutie | 4.5 Kg |
| Continut pachet | Stand Cablu alimentare Telecomanda Smart |
Vezi oferta »