Părerile cumpărătorilor despre Uscător de Rufe Heinner HCD-V804B
Uscătorul generează opinii mixte, cu mulți utilizatori foarte mulțumiți de raportul calitate-preț, capacitate, eficiența în uscare (99,9%), colectarea scamelor și părului de animale. Este considerat o investiție excelentă pentru casă, mai ales cu copii, scăpând de umezeală. Programul Mix este apreciat. Criticile se referă la zgomotul ridicat (asemănat cu DnB), emanația de căldură, mecanismul fragil de închidere a hubloului (care s-a rupt la unii) și posibilele defectări premature (în decurs de luni). Unii utilizatori au raportat micșorarea sau deteriorarea anumitor haine (negre, cu elastice) dacă nu sunt folosite programele corecte.
Utilizatorii au apreciat:
- Raport calitate-preț excelent
- Uscă foarte bine, haine gata de pus în dulap
- Colectează eficient scame și păr de animale
- Capacitate bună pentru familie
- Program Mix util pentru haine amestecate
- Senzor de umiditate funcțional
- Investiție utilă, elimină umezeala și mucegaiul
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Zgomot ridicat și deranjant pentru unii
- Emană multă căldură în încăpere
- Mecanism fragil de închidere a hubloului (se poate rupe)
- Risc de defectare prematură (la unii utilizatori)
- Poate deteriora hainele (negre, cu elastice) dacă nu se folosește corect
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Heinner |
| Tip deschidere hublou | Dreapta |
| Tip incarcare | Frontala |
| Tip incastrare | Standard |
| Tip produs | Uscator cu condensare |
| Capacitate de incarcare | 8 Kg |
| Tip panou de comanda | Digital |
| Consum de putere - program standard | 2.56 kWh |
| Nivel zgomot | 66 dB |
| Eficienta la condensare | Clasa B |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Eficienta energetica | Clasa energetica B dintr-o gama de la A+++ la D |
| Tip alimentare | Electricitate |
| Functii | Iluminare Cuva Blocare acces copii Start intarziat Selector nivel uscare Rotire cuva in ambele sensuri Operare silentioasa Indicator curatare filtru scame Indicator rezervor colectare apa plin |
| Caracteristici speciale | Programare temporizata |
| Numar programe | 15 |
| Programe uscare | Anti sifonare Uscare rapida Bumbac Sport Camasi Sintetice Bluze Sintetice-Standard Baby Care Rapid camasi 12 min Expres 29 min |
| Tehnologie | Display LED |
| Viteza maxima centrifugare | 1200 rpm 1000 rpm 800 rpm 600 rpm |
| Material cuva | Inox |
| Lungime cablu | 1.45 m |
| Greutate | 38.5 Kg |
| Inaltime | 84.5 cm |
| Adancime | 60.9 cm |
| Latime | 59.6 cm |
| Culoare | Alb |
Verifică stocul pe eMAG »