Părerile cumpărătorilor despre Uscător de Rufe Samsung DV90T6240LB/S7
Uscătorul de rufe Samsung DV90T6240LB/S7 cu pompă de căldură are o capacitate de 9 kg și se încadrează în clasa energetică A+++. Dispune de tehnologii precum Optimal Dry, Air Wash și conectivitate WiFi prin SmartThings. Funcția AI Control optimizează procesul de uscare. Este apreciat pentru eficiența energetică, calitatea uscării și integrarea cu aplicația mobilă. Principalele probleme raportate sunt legate de zgomotul produs de hainele cu fermoare/nasturi metalici.
Utilizatorii au apreciat:
- Usucă eficient și bine rufele
- Consum redus de energie (clasa A+++)
- Integrare perfectă cu aplicația SmartThings
- Funcția AirWash oferă prospețime hainelor
- Programul se adaptează automat la gradul de umiditate
- Curăță foarte bine de scame
- Silențios (când nu sunt haine cu elemente metalice)
- Ușor de curățat și întreținut
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Zgomotos când se spală haine cu fermoare/nasturi metalici
- Poate micșora considerabil unele haine și fețe de pernă
- Nu usucă întotdeauna perfect, necesitând uneori reluarea ciclului
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Samsung |
| Tip deschidere hublou | Stanga Dreapta |
| Tip incarcare | Frontala |
| Tip incastrare | Standard |
| Tip produs | Uscator cu pompa de caldura |
| Capacitate de incarcare | 9 Kg |
| Tip panou de comanda | Touch screen |
| Nivel zgomot | 63 dB |
| Eficienta la condensare | Clasa B |
| Eficienta energetica | Clasa energetica A+++ dintr-o gama de la A+++ la D |
| Tip alimentare | Electricitate |
| Functii | Child Lock Smart Control Wi-Fi Final intarziat Usa reversibila |
| Numar programe | 16 |
| Programe uscare | Bumbac Lana Prosoape Sintetice Cool air Warm Air Outdoor Time Dry Iron Dry Lenjerie de pat Delicate Mixt Quick Dry 35' Air Wash Hygiene Care Shirts |
| Tehnologie | OptimalDry AI Control |
| Greutate | 50 Kg |
| Inaltime | 85 cm |
| Latime | 60 cm |
| Adancime | 60 cm |
| Culoare | Negru |
Vezi pe eMAG »