
Părerile cumpărătorilor despre Cască PC Logitech 981-001083
Căștile de gaming Logitech G735 sunt foarte apreciate pentru confortul și greutatea redusă, putând fi purtate ore în șir fără disconfort. Designul este frumos și elegant (colecția Aurora), iar materialele sunt de calitate premium. Un punct forte este posibilitatea de a le folosi simultan prin stick (wireless) și Bluetooth (ex: gaming pe PC și vorbit la telefon). Funcțiile LED și sunetul sunt customizabile prin aplicația G Hub. Există însă probleme serioase de conectivitate la pornirea PC-ului (necesită reconectare manuală) și o incompatibilitate cu PS5, unde volumul maxim atins este mult sub capacitatea lor reală.
Utilizatorii au apreciat:
- Foarte ușoare și confortabile, pot fi purtate ore în șir fără disconfort.
- Design frumos, materiale premium și lumini LED customizabile (colecția Aurora).
- Pot fi folosite simultan prin stick și Bluetooth (ex: PC și telefon).
- Sunet foarte bun și performanță bună pentru uz general/gaming.
- Diverse posibilități de customizare din soft (Logitech G Hub).
- Bateria ține destul de mult.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Probleme de conexiune la pornirea PC-ului (necesită scoaterea și reconectarea stick-ului).
- Sunt incompatibile cu PS5 (volumul maxim atins este foarte mic).
- Prețul este considerat mare (deși unii le-au prins la reducere).
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Logitech |
| Utilizare | Gaming |
| Tip | Gaming |
| Frecventa de raspuns (Hz) | 20 - 20 000 |
| Tehnologie | Wireless |
| Altele | Iluminare RGB Timp de redare - 16 ore Timp de funcționare: 56 de ore (iluminat RGB oprit) Compatibil cu sunet surround Dolby Atmos și Windows Sonic. |
| Impedanta | 38 Ω |
| Microfon | Da |
| Conectare | Wireless 3.5 mm jack |
| Greutate | 273 g |
| Diametru difuzor | 40 mm |
| Culoare | Alb |
| Continut pachet | Cablu de incarcare 1 x Casti 1 x Adaptor USB LIGHTSPEED |
Vezi oferta »