Părerile cumpărătorilor despre Espressor DeLonghi ECAM290.21.B
De'Longhi Magnifica Evo ECAM290.21.B este apreciat de cumpărători pentru calitatea cafelei și ușurința în utilizare zilnică. Râșnița cu 13 trepte de măcinare permite ajustarea intensității, setarea din fabrică (treapta 5) funcționând bine cu majoritatea cafelelor de boabe. Mai mulți utilizatori raportează satisfacție după 2 ani de utilizare continuă în familie. Principalele nemulțumiri sunt zgomotul ridicat la măcinare, semnalat de cei mai mulți recenzori, și decalcifierea care durează mult și consumă multă apă.
Utilizatorii au apreciat:
- Cafea aromată și cremoasă, similară celei de la cafenele, confirmată de marea majoritate a cumpărătorilor
- Râșniță integrată cu 13 trepte de măcinare; setarea din fabrică (treapta 5) funcționează bine din start
- Ușor de utilizat zilnic, inclusiv pentru cei fără experiență anterioară cu espressoarele automate
- Spumă cremoasă cu sistemul de spumare manuală, potrivită pentru cappuccino și latte
- Notificări automate pentru apă terminată, zaț plin și boabe de cafea epuizate
- Fiabilitate confirmată după 2 ani de utilizare curentă raportată de mai mulți cumpărători
- Autocurățare la pornire și oprire; mentenanța principală constă în decalcifierea lunară
- Prepară 5 tipuri de băuturi: espresso scurt și lung, cafea, americano și băuturi cu lapte spumat
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Zgomotos la măcinare, semnalat de aproape toți recenzorii care menționează sunetul aparatului
- Decalcifierea durează mult și consumă multă apă, unii utilizatori raportând că le-a luat jumătate de zi
- Consumă apă suplimentară la autocurățare înainte și după fiecare preparare, tava umplându-se rapid
- Cafeaua lungă și americano ies apoase față de espresso-ul scurt
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | DeLonghi |
| Tip bautura | Cafea Espresso Long |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip incastrare | Standard |
| Tip | Automat |
| Capacitate recipient reziduuri | 14 |
| Capacitate compartiment cafea | 250 g |
| Capacitate rezervor apa | 1.8 l |
| Tip display | Touchscreen |
| Putere | 1450 W |
| Tip alimentare | Cafea macinata Cafea boabe |
| Functii | Curatare automata Sistem decalcifiere Setare temperatura Setare cantitate cafea Setare grad macinare Abur Setare grad tarie cafea |
| Presiune pompa | 15 bar |
| Sistem spumare lapte | Manual |
| Trepte temperatura | 3 |
| Trepte de macinare rasnita | 13 |
| Numar duze cafea | 2 |
| Numar produse preparate | 3 |
| Latime | 240 mm |
| Culoare | Negru |
| Material carcasa | Plastic |
| Adancime | 360 mm |
| Inaltime | 440 mm |
| Greutate | 9.4 Kg |
| Inaltime maxima ceasca | 14 cm |
| Accesorii incluse | Decalcifiant EcoDecalck 100ml Masura cafea macinata Banda test duritate apa |
Prețul pe eMAG »